Jakub König vydá sólové album Hvězdy

Zpěvák, textař a výtvarník Jakub König vystupující s projektem Kittchen jako zamaskovaný kuchař nebo donedávna jako frontman kapely Zvíře jménem Podzim, vydá v září své první sólové album Hvězdy. Poprvé bez masky, pseudonymu a velké kapely za zády přináší ve své tvorbě radostnější polohy života.

„Po mnoha letech, kdy se mi dařilo reflektovat především ty stínové a temnější stránky světa, se v teď v nových písničkách objevuje hodně radosti a vděku. Stejně jako v mém životě. Hvězdy jsou albem i o tom, že někdy je potřeba projít pořádně temným lesem, ale na jeho konci hoří oheň. A u něj se nakonec všichni sejdeme.”  

Album Hvězdy vyjde 22. září 2023 na CD, LP a digitálně ve vydavatelství Animal Music.

Ke vzniku alba Jakub přizval producenty Petra Ostrouchova a Aid Kida, kteří mají už za sebou úspěšnou spolupráci na albech Řeka Lenky Dusilové a Za vodou kapely Dunaj. V úzkém tvůrčím propojení spolu vytvořili na základě Jakubových demonahrávek osm nových písní. Přizvanými studiovými hráči pak byli bubeník Roman Vícha, basisté Jakub Vejnar a Tomáš Liška, perkusionista Tomáš Reindl a také hostující zpěvačky Nivva a Marie Puttnerová.

„Původně jsem myslel, že budeme čerpat i ze starších skladeb nashromážděných v průběhu hraní s kapelami Obří broskev, Kittchen či Zvíře jménem Podzim. Nakonec jsme ale natočili osm úplně nových písniček, které ukazují, jaký je můj svět posledních dvou let.” 

Velkou inspirací byly pro Jakuba prožitky spojené s holotropním dýcháním a změněnými stavy vědomí, které nasbíral během posledních deseti let. Psychedelická barevnost tak prosakuje skrz texty i do stránek bookletu alba, který bude bohatě vypravený jeho výtvarnou tvorbou, které se naplno začal věnovat v době pandemie. Ke každé písni tak vzniká svébytný obrazový doprovod – obraz o velikosti 1 x 1 m.  Jakub postupně zveřejňuje obrazy na svém blogu (www.jakubkonig.cz/hvezdy), kde je také možné si je předobjednat a přispět tak na vznik videoklipu a dokončení alba.

Všechna plátna pak budou vystavena v klubu Za školou v pražských Dejvicích na prodejní výstavě, kterou Jakub König otevře 27. září svým sólovým koncertem. Koncem listopadu pak album pokřtí na dvou koncertech spolu se svou novou koncertní kapelou – 28. listopadu v Kabinetu Múz v Brně a 29. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

MAG#art2friends