Acoustic Needles v Malostranské Besedě!

Acoustic Needles je mladý hudební projekt, který si získal pozornost svým unikátním zvukem, prolínáním různých hudebních žánrů jako jazz, funk, hip hop a vážná hudba. Jejich skladby jsou plné osobitého charakteru a nekonvenčních rytmů a harmonií. Zakládají si především na originálních autorských písních a nechávají se inspirovat umělci jako je Robert Glasper nebo Igor Ochepovský.

„Naše písničky bychom zařadili asi nejspíše do škatulky moderního jazzu. Někdy jsou často komplikované na hraní, ale věřím, že přístupné posluchačům. Občas takové recenze dostáváme, z čehož máme velkou radost“, říká klávesista kapely Jakub Eben.

Těšit se můžeš na skladby z jejich dosavadních tří alb, a dokonce zahrají i jednu novinku. Koncert bude ojedinělý tím, že obě zpěvačky, Emma Vyskočilová a Zaira, budou zpívat současně a doprovázet je bude dechová sekce v čele s Janem Kubínem (saxofon) a Františkem Vaníčkem (trubka).

Kytarista Lukáš Velemínský zdůrazňuje: „Malostranskou Besedu jsme si vybrali, jelikož je to legendární scéna s geniem loci a skvělou atmosférou. Známe se také s dramaturgy klubu, se kterými je skvělá spolupráce. Navíc, nachází se v samém srdci Prahy na Malostranském náměstí.“

Myslíme, že by sis koncert určitě neměl nechat ujít. Čeká tě skvělá atmosféra – lístky koupíš tady

Při čekání na něj si můžeš jejich tvorbu poslechnout na všech streamovacích platformách a některé (Train Station, Ve tmě a tichu) můžeš zhlédnout dokonce i s videoklipem.

Kapela Acoustic Needles byla založena v roce 2020 třemi bubeníky, avšak od té doby se nejen rozrostla o další členy, ale i o rozmanité hudební nástroje. Dnes ji tvoří šest nadaných umělců: zpěvačky Emma Vyskočilová a Zaira, Jan Neruda (baskytara), Libor Cejnar (bicí), Lukáš Velemínský (kytara) a Jakub Eben (klávesy). Všichni členové kapely absolvovali vzdělání na českých či zahraničních hudebních školách, jako je Conservatorium van Amsterdam, HAMU, Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka.

Kapela má za sebou již tři alba – Cycling, Memory a 5.4, na kterých se objevují hvězdy jako kytarista Miroslav Chyška či klávesista Martin Brunner. Jejich projekt se také úspěšně zúčastnil soutěže Jazz Fruit, pořádané Mladí ladí jazz, kde zvítězil v kategorii Junior.

MAG#art2friends