Aerofilms představí na 57. ročníku KVIFF devět snímků

Společnost Aerofilms přinese do české distribuce devět snímků, které se představí v sekci Horizonty, která sdružuje to nejlepší z festivalového výběru z celého světa. Diváci se mohou těšit na vítězné tituly z Cannes či Berlinale a další oceněné festivalové snímky.

Z Thermalu přímo do kin

Po skončení festivalu s postupným týdenním odstupem zamíří do kin trojice filmů v čele s americko-korejskou romancí Minulé životy. Dokumentární snímek režiséra Nicolase Philliberta sledující unikátní denní stacionář kotvící na vodách Seiny Na lodi Adamant, který si z letošního Berlinale odvezl Zlatého medvěda, zamíří do kin 13. července. O týden později, tj. 20. července, bude mít distribuční premiéru oceněný film ze Sundance Zázračný aparát. Producentský počin držitele dvou Zlatých palem Rubena Östlunda poutavě a provokativně mapuje vývoj médií jako nástroj požitku i manipulace v posledních 150 letech. Poslední červencový čtvrtek 27. 7. vstoupí do kin dojemná moderní romance z produkce studia A24 Minulé životy. Do příběhu na dlouhou dobu odloučených spřízněných duší vetkala režisérka Celine Song autobiografické střípky a snímek sama přijede do Karlových Varů představit. Osudová love story odehrávající se napříč roky i kontinenty nadchnula diváky i kritiky, kteří ji označují za jasného kandidáta na nejlepší film tohoto roku.

Podzim a zima plné diváckých hitů

Diváci se dále mohou těšit na vítěze Zlaté palmy z Cannes, drásávé rodinné drama s thrillerovými prvky Anatomie pádu s excelující Sandrou Hüller v roli spisovatelky obviněné z vraždy vlastního manžela. Předpremiéru na karlovarském festivalu budou mít i další dva snímky oceněné v Cannes – držitel Ceny poroty svérázná finská romance Akiho Kaurismäkiho Karaoke blues a příběh o krásách všedního dne z prostředí tokijských záchodků Dokonalé dny režiséra Wima Wenderse. Svou světovou premiéru v Hlavní soutěži canneského festivalu měly i další tři tituly. Magický příběh z toskánského venkova, který brázdí parta tombaroli, vykradačů hrobů, v čele s tajemným cizincem v podání Joshe O’Connora Chiméra, natočila jako svůj čtvrtý režijní počin Alice Rohrwacher. Magnetizující manipulaitvní učitelku „uvědomělé výživy“ ztvárnila v syrovém thrilleru Jessicy Hausner Club Zero Mia Wasikowska. S napínavým příběhem inspirovaným skutečnými událostmi Papežův zákon, kdy v 19. století unášel papež malé židovské chlapce, se triumfálně vrací matador italské kinematografie Marco Bellocchio. Šestici snímků z kolece Aerofilms budou moci diváci zhlédnout v českých klinech během tohoto podzimu a zimy.

Finská romance Akiho Kaurismäkiho Karaoke blues

MAG#art2friends