Aerofilms veze z Berlinale pět filmů 

Prvním z nich je syrový thriller Gustava Möllera, který se zapsal do povědomí diváků svým nervy drásajícím debutem Tísňové volání. Jeho druhý snímek s názvem Sons, který premiéroval v Hlavní soutěži, sleduje vězeňskou dozorkyni v podání excelující Sidse Babett Knudsen, která je po příchodu agresivního vězně postavena před nelehké rozhodnutí.

Druhým snímkem uvedeným v sekci Berlinale Special Gala je novinka talentované britské režisérky Rose Glass Love Lies Bleeding. V krvavé, steroidy nadopované cestě za pomstou z produkce A24 se herecky blýskli Kristen Stewart, Katy O’Brien a Ed Harris.

Dále budou moci diváci v kinech zhlédnout českou novinku, která nadchla filmové kritiky i festivalové publikum. Dokumentární snímek Kláry Tasovské Ještě nejsem, kým chci být unikátně vypráví osudy fotografky Libuše Jarcovjákové, přezdívané „česká Nan Goldin”. Film složený z tisícovek fotografií se představil v sekci Panorama Dokumente.

Čtvrtým z filmů je hořkosladký snímek ze sekce Berlinale Special Gala režisérky Julie von Heinz s Lenou Dunham a Stephenem Fryem v hlavní roli. V tragikomedii Treasure odehrávající sena počátku devadesátých let se otec a dcera vydávají na dojemnou cestu za svými polskými kořeny těsně po pádu železné opony.

Posledním ze snímků, které se představí v české distribuci, je technikou stop motion animovaný Fox and Hare Save the Forest ze sekce Generation KPlusurčené pro nejmenší diváky.Filmové dobrodružstvísledující obyvatele lesa na cestě za záchranou milovaného domova vznikl na základě úspěšného seriálu Lišák a Zajda.

Všech pět snímků vzbudilo bouřlivé mediální ohlasy. Kritici magazínu Little White Lies o filmu Love Lies Bleeding píší, že „vám rozbuší srdce a nabízí průnik až do opojného nitra posedlosti a touhy”. O dokumentu Ještě nejsem, kým chci být píše server Cineuropa jako o „naprostém filmovém zázraku, který překračuje hranice samotného filmového média”. Magazín Variety vyzdvihuje u filmu Sons herecký výkon Sidse Babett Knudsen a píše, že „dánská hvězda ukazuje divákům svou nečekanou hereckou polohou, hnanou vztekem a lítostí”

MAG#art2friends