Anna Bangoura o Dobrém ránu

Jak herečka Anna Bangoura prožila svůj první týden jako moderátorka Dobrého rána

Dobré ráno!

Odpoledne nebo i večer. Prostě kdykoliv a kdekoliv právě čtete. Kolem rána, Dobrého rána se poslední dobou točí ty moje dny. A točí se doslova – mám totiž na mysli stejnojmennou ranní show, která se vysílá od 5:59 do 8:29 na ČT2 a z obyčejného nebo dokonce drsného rána u vás doma udělá ráno dobré. Ze známého studia se žlutou sedačkou, neodolatelně vonící kuchyní a akční rosničkou na vás teď nově koukám jako moderátorka já a říkám si, jestli si říkáte: Jaké je vůbec poprvé v týdnu moderátorky Dobrého rána? Přesvědčte se sami…

Když vstávám brzo, tak vstávám ráno. Nebo ne?

Pondělí. Je první den vysílání. Zazvoní budík a já vyspaná hladce vklouznu do rutiny, na kterou jsem se chystala už nějakou dobu předtím. (Žádný kofein hned po probuzení, poslední kafe v poledne, večeře 3-4 hodiny před spaním a postupné posouvání hodiny kdy jdu spát blíž a blíž nástupu na 4. ranní). Rozhodně jsem si nezapomněla po varování mé maminky zubařky, že “na té kameře je všechno vidět i nezdravé dásně”, pořádně vyčistit mezizubní prostory. Vstávačka byla skoro s rozbřeskem, jenže touhle dobou v srpnu slunce spí a s východem si dává na čas. Stejně tak jako zamčený vchod. Holt, když vstáváte tak brzo, že i vchodové dveře mají noční klid, překvapí vás to nepřipravené bez klíčů v ruce! Ale sláva nazdar výletu, jsem o pár chvil později v maskérně, kde se rodí jedny z prvních ranních úsměvů – abych byla totiž přesná, ty první jsou už na vrátnici. Popíjím kávu z hrnku zatímco řešíme, který odstín líčení vybereme, jaké líčení používám (SPOILER: je to přírodní kosmetika), a jak pečuju o svoje afro vlasy. Hešteg: cením, díky.

A pak už to fičí: kostymérna, scénář dne, mikrofony a stojíme před kamerou u stolu … Aha, heleme se, tak tady jsou dneska pavouci, jo? Jakože hned první den. Nó, tak jak to asi dopadlo? Nejenže chovatel pavoukovců u vysílání v přímém přenosu zmenšil můj strach spoustou zajímavostí, které jsem o těchhle “chlupatých mazlíčcích” netušila, dokonce mi to sklípkani začali připadat tak trochu roztomilí. Nelžu. K dokonalému happyendu pak jsem dospěla taky díky kolenům pečeným v dobroranní kuchyni. Ta mě přesvědčovat o svých kvalitách, na druhou stranu, vůbec nemusela. Zkrátka, snídaně v topu. První den a první 2,5 hodiny živého vysílání tak uplynuly jako voda nabitá informacemi a přede mnou byl další den s Dobrým ránem.

Luxusní lodičky a drinky po ránu

Jako velká fanynka všeho krásného se každé ráno těším na nový outfit, který na mne ve studiu čeká. Úterý v tomhle rozhodně nezklamalo. Já nevím, jestli jste ty lodičky viděli, ale já z nich nemohla spustit oči. Snad nikdy v životě mě tak nezaujaly moje nohy a podobně to mělo i pár lidí v mém okolí. Společné nadšení z lodiček bylo tak velké, že jsme si o nich psali i po vysílání. A protože ráno dělá den, tak je třeba začít nejen vykročením správnou nohou ve správných botách – čti lodičkách – ale je taky potřeba začít ho s chutí. Takže jsme si dali drink, a ne jeden. Samozřejmě, ale nealkoholický! Například gin tonic, který si můžeš dát ať už jsi na kole, autem, uprostřed sportovní sezóny, těhotná nebo máš prostě jen rád*a 0% v krvi, to je prostě paráda. Navíc je to prý teď víc in, stejně jako zdravý životní styl. Ten jsme v teorii otevřeli u rehabilitačních cvičení proti pálení žáhy a v praxi to za nás rozstřihlo středeční cvičení v páru. Jo, a ten kdo mi na konzervatoři tvrdil, že v práci nedostanu žádné melouny, tak se mýlil. 💸 V úterní kuchyni jsem jich v melounovém menu od kuchaře měla dosyta! Mňam. 🍉

Koláče a cvičení

Měla jsem na mysli koláče potu z cvičení? Nebo snad lidové moudro, že bez práce nejsou koláče? Ani jedno a zároveň obojí. Ve středu jsem oblékla tričko, džíny, tenisky a přivítala další Dobré ráno z Ostravy. Třetí den v nové práci se taky začaly usazovat moje malé rituály: když kávu, tak výběrovou – z domu vyrážím s jednou kávou před vysíláním a druhou si v termohrnku nechávám na poradu po. Během vysílání je můj go-to drink bylinkový čaj, tohle přesně mám v tom šálku na stole, který pak vidíte na obrazovce. Podle potřeby se taky rozmluvím a omrknu, na co se můžu těšit v kuchyni. 😋

Což mě přivádí zpátky k těm koláčům a cvičení! Ve studiu to zavonělo těmi nejrůznějšími chutěmi pozdního léta jako jsou švestky, ostružiny, dýně a skořice. Ten křehký koláč s mandlovým těstem rozhodně zkusím doma v plné low carb verzi, to se nebojte. Zasloužila jsem si ho ale už v ten den, vzhledem k tomu cvičení. Ve dvojici, a šlo nám to s moderátorským kolegou Radkem dobře. Počet pádů a úrazů: nula. Skóre na jedničku.

ŘÍkal tady někdo pejsci? Velcí? 💗

Ve čtvrtek do studia dorazili svatobernardští psi s luxusním rodokmenem a spoustou slin lásky a já se rozplývala něhou. Asi 80 kg koncentrovaného štěstí pro moderátorku. Upřímně jsem doufala, že můj zamilovaný výraz nepřebije veškerý další program, ale strach byl zbytečný. Rozebírat s historikem, že paruky, podpatky, makeup nebyly jenom věcí ženy, ale patřily i k mužské kráse, bylo přinejmenším stejně cool. A cukety na 100 způsobů? Říkám ano. Moje low carb srdce opět zaplesalo: cuketové hranolky se sýrem jsou na mém top seznamu receptů. Stejně jako bernardýni na mém top 10 psů – však jsem taky od mala ujížděla na Maxipsu Fíkovi.

A jde se DO(V) finále

Na konec má přijít to nejlepší. A přišlo: po týdnu seznamování se živým vysíláním ve studiu, všemi kamerami, pro mne novými kolegy a prostředím jsem skočila nohama rovnou do exteriéru. Exeter…ekzém…extrém, cože?! Nebojte, žádný extrém ani ekzém se nekonal, to se jen v pátek přesunulo vysílání ven ze studia. Můj první týden Dobrého rána jsem uzavřela natáčením v Dolních Vítkovicích. A samozřejmě, když už jsme byli v DOVu, ukázali jsme vám i trochu toho industriálního ostravského kouzla.

Proč jsme ale vůbec s Dobrým ránem vyrazili ven? Oslavili jsme 10. výročí ČT:D a byla to jízda. Jsem ráda, že i v euforii oslav jsme našli čas na důležitá témata, jako je duševní zdraví dětí. Tyhle diskuze pak vyvraceli mylné předpoklady, že děti přece nemá co trápit a jediné, čeho se bojí jsou bubáci pod postelí. 

Po poslední vteřině vysílání jsem z prvního týdne odcházela nadšená a plná energie. S příjemným pocitem z dobré spolupráce v novém týmu, který se snaží zachovat maximální klid, pohodu a pozitivní nasazení a věřte mi, že se jim to daří i tak brzo ráno! Už teď se těším na další rána plná zábavy, překvapení a pozitivní energie. A díky všem za podporu (hlavně těm, co se s rány nekamarádí a stejně se na mne koukli) a těším se, až spolu zas budem vstávat!

Autor: Anna Bangoura

MAG#art2friends