art2FRIENDS rozhovor – Anna Bangoura

Můj 2023 začal hned v prvních dnech ledna krásnou nabídkou zakoušet inscenaci, ze které pro mne nakonec vyšla širší nominace na Ceny Thálie. Byla to několikanásobná radost, protože spolupráce s loutkovou scénou Bajka v Těšíně je moje srdcovka už roky, a tentokrát s režií Jiřího Jelínka vykrystalizovala i v tuhle milou pozornost od divadelní obce. No a samozřejmě taky živé vysílání v Dobrém ránu s ČT!

Epic pravidelné cestovatelské zážitky nejsou na mém denním pořádku. Myslím, že nejvíc cestování se mi dostává do různých koutů za prací – což je mimochodem skvělé. Jednoznačně ale musím požehnat všem, kteří mají v plánu taky vyrazit na Kypr! My to udělali koncem roku, Vánoce jsme tak trávili na pláži a všechno od počasí přes jídlo až po přírodu bylo pohlazení na těle i duši.

Pravidelným kvalitně stráveným časem se sebou, spánkem, jídlem, které moje tělo potřebuje. A taky je pro mě důležitý vědomý pohyb a všestranná péče o moje tělo. Energii a sílu nalézám většinou s novými obzory a výzvami. Míň zázračných lektvarů (ehm, krom těch z Harryho Pottera ovšem) a víc pravidelných prospěšných návyků.

I když to přímo nesouvisí s mou profesí, tak mě svou hravostí, promyšleností a estetikou moc baví a inspiruje módní návrhář Simon Porte Jacquemus. Sledovala jsem ho téměř od jeho začátků na scéně a je fascinující, s jakými nápady, které jsou až scénografické, dokáže přijít.

Vždycky otevřeně čekám na všechna překvapení, která mi další rok přinese, ale určitě nevynechám pořádání a moderování diskuzí o rovnosti. Rozhodně se těším na návrat k představením po sváteční pauze, taky mám v plánu se víc věnovat hudební stránce ve své práci a zvládnou shyby na hrazdě. Tak mi držte bicáky, teda palce…

I když je bilancování na konci roku nasnadě a v podstatě všude kolem, jsem spíše fanouškem toho si nějak zhodnotit, co se v roce minulém stalo, co chci rozvíjet, co opustit. Spíš, než bych si dávala předsevzetí na další rok, věřím tomu, že pro změnu se člověk může rozhodnout kdykoliv. A ve chvíli, kdy je to řízené vlastní vůlí, a ne tlakem z okolí, že „bych si něco měl/a předsevzít“, pak to myslím může mít i reálný dopad a šanci uspět.

Keramika / Brno / lasička / tužka – ale za obsah neručím, odpovědi jsou fakt spontánní!

Anna hraje, moderuje a tvoří.  Kreativní prostředí ji vždycky bavilo, proto zamířila k herectví, které vystudovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Ráda ztvárňuje role v divadle i před kamerou a pózuje před objektivem foťáku. Zahrála si například v Národním divadle Brno, v Těšínském divadle nebo ve filmu Zlatý podraz. V neposlední řadě je moderátorka, tvůrkyně společenských událostí a diskuzí, a zpěvačka. Aktuálně zpívá s kapelou L. A. Sunday. Inspirují ji setkání se zajímavými osobnostmi a myšlenkami.

MAG#art2friends