art2FRIENDS rozhovor – Anna Dvořáková

Nejzajímavější a nejobsáhlejší projekt byl určitě Eliška a Damián, kde jsem hrála princeznu Eleonoru. Potkala jsem spoustu úžasných lidí a naučila jsem se nové věci, jako jízda na koni, archaická mluva a technikálie na place.

Už od malička jezdíme s rodinou na Korfu. Je to nádherný řecký ostrov, a i když to tam už velmi dobře znám, pokaždé tam zažiju něco nového. Můžu jen doporučit!

I když to tak nemusí vypadat, jsem poměrně introvertní a ráda trávím čas sama. Nemám nějaký skvělý lifehack nebo rituál, ale učím se poslouchat sama sebe a své tělo. Největším pomocníkem je mamka, která mi dává rady nad zlato a pomáhá mi hledat nové perspektivy. Ráda se o své roli vždy dozvídám co nejvíce a snažím se najít, co máme společného a co naopak ne.

Už od malička absolutně miluju Michaela Jacksona. Dokázal něco neskutečného a doteď je mezi mými top umělci. Může to znít dětinsky, ale mou sílu z části čerpám ze světa Harryho Pottera. Mohla bych o tom mluvit hodiny, ale ve zkratce: Magie toho světa mi pomáhá kouzlit a čelit věcem v tomhle světě. Všechno jako inspirace zastřešuje můj děda. 

To je z části překvapení i pro mě, ale točím průběžně Ordinaci a čeká mě ještě jeden seriál na Primě. Moc se těším teď v lednu do Thajska, kde si trochu odpočinu.

Nesepisuju si nic, ale taky to neignoruji. Vyslovím přání a pošlu pozitivní energii, o které doufám, že se mi vrátí.

pohyb / Kerkyra / kočka / hůlka

Anička pochází z rodiny plné velkých hereckých jmen –   jejími rodiči jsou Jiří Dvořák a Barbora Munzarová, prarodiči Jana Hlaváčová a Luděk Munzar. V profesním životě chce jít svou vlastní cestou, jak sama říká, hraní ji baví, ale nechává to s otazníkem. Hlavní je pro ni prozatím práce na sociálních sítích, kde může být kreativní po svém. Na TikToku má 1,3 milionu sledujících a do svých krátkých videí zapojuje celou rodinu. V roce 2021 si zahrála spolu se svým otcem Jiřím Dvořákem malou roli filmové klapky v Hlavě Medúzy (epizoda Krev na stříbrném plátně). Zatím největší roli dostala v historicko-romantickém seriálu Eliška a Damián, kde si zahrála Eleonoru, sestru prince Damiána.

MAG#art2friends