art2FRIENDS rozhovor – Rosalie Malinská

Minulý rok jsem se moc těšila na zkoušení s Tygrem v tísni, které mě čekalo v srpnu. V rámci festivalu Antická Štvanice jsme nazkoušeli nedochovanou antickou trilogii Král Oidipus s názvem Oidipús komplet. Zkoušeli jsme intenzivně celý měsíc v plenéru ostrova Štvanice během horkých letních dní. Bylo to náročné, ale celé jsem si to moc užila. Inscenaci jsme pak hráli první dva týdny v září a 14. 9. byla pražská derniéra. Letos ale Oidipus znovu ožije na festivalu Divadelní svět Brno, který bude v květnu. My tam Oidipa budeme hrát 22. a 23. května v plenéru u vily Löw-Beer.

Necestovala jsem moc, ale byla jsem na pár krásných místech. V květnu skokem na Mallorce, v červenci v Římě, a nejvíc jsem se těšila asi na Nový rok strávený v Gruzii. Skvělé jídlo, krásná příroda a architektura. Tohle místo mě opravdu nadchlo.

Ráda chodím. Když můžu, tak nejezdím MHD a spíše se snažím vždycky na dané místo dojít. Chůze je pro mne určitá forma terapie, a hlavně se mi u ní dobře přemýšlí. Jinak taky navštěvuji lekce jivamukti jógy a contemporary dance, zpívám a někdy vařím. Občas miluji se jenom zabalit do deky, pustit si film, dát si čaj a u toho usnout. 

V únoru pojedeme s kapelou na tvůrčí rezidenci do Portugalska, kde budeme tvořit novou hudbu, na to se velmi těším. Potom plánuji navštívit nějaký herecký workshop v zahraničí a pak nás od března čekají koncerty, do toho budu hrát v divadle a uvidíme, co dalšího mě přes rok potká.

Rosalie vystudovala hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři. Během studií rok pobývala v USA, kde se zúčastnila hereckých workshopů na American Musical and Dramatic Arts Academy v New Yorku. Dále pak na London Academy of Dramatic Arts studovala autorské a fyzické divadlo. V současné době se aktivně věnuje zpěvu, herectví, hudební produkci a filmu. Objevila se v TV seriálech Ordinace v růžové zahradě, Šéfka, Modrý kód ad. Aktuálně je k vidění na prknech Divadla pod Palmovkou v inscenacích 294 STATEČNÝCH, Bezruký Frantík a Sen noci svatojánské.

MAG#art2friends