#art2FRIENDS rozhovor – Táňa Malíková

Ono se těžko hodnotí, jak zajímavý projekt to je, když v něm přímo jste! Jde mi spíš o to, s jakými lidmi se u projektu potkám, a na to jsem měla v roce 23 nesmírný štěstí! 

Vlastně ani moc ne. V létě, kdy bylo trochu času někam odcestovat, jsem se stěhovala do Prahy a bylo kolem toho spoustu zařizování. Ale byli jsme na pár dní v Řecku a taky jsem natáčela v Chorvatsku, to byla skvělá pracovní dovolená, kde jsem poznala nový lidi a nasála trochu soli a slunce:) Tenhle rok mám v plánu někam vyrazit, jen ještě nevím kam.

Já obecně upřednostňuju dovolenou někde na samotě. Nejsem moc “festivalový” typ a nezvládám přeplněný pláže, protože mi nedělají dobře davy lidí. Objevila jsem přes Airbnb krásný místo v Jihočeským kraji. Taková chatka u jezera! Tam nám bylo skvěle a dá se tam jet i se psem – odkaz tu

Dobrý jídlo, procházky v lese, ale taky sedánky s přáteli jsou pro mě velmi nabíjející! 

Já se tak nějak obecně cítím klidně:)) Už jsem se naučila si síly a práci rozložit tak, že když je nějaký větší pracovní zápřah, jdu do toho odpočinutá a natěšená. Pak ovšem musí znovu přijít alespoň pár dní rekonvalescence:) 

Krom toho, že koukám na filmy a seriály, tak moje inspirace je taky z reality show a různých jiných “pokleslostí”:) Jsou tam typy lidí, který fakt nevymyslíš. Moc mě baví si tvořit postavy podle někoho z Výměny manželek třeba (haha). A taky se snažím od svých kolegů v divadlech učit i správný přístup k práci. 

Všichni umělci jsou pro mě něčím inspirativní 🙂

Samotáři! Věčný svit neposkvrněné mysli, Ucho, Malej Quinquin, Sieranevada a teď mě zaujal v kině Karaoke blues. Co se týče seriálů: Normal People, Vražda na samém konci světa, The End of the Fucking World a spoustu dalších. 

Točíme teď druhou řadu seriálu Případy mimořádné Marty a začínám zkoušet v Divadle v Dlouhé inscenaci Cesta dlouhým dnem do noci s Ivanem Burajem, na to se těším moc.

Nesepisuju ani neignoruju! Sama pro sebe si řeknu, co by bylo fajn dělat jinak a líp, a snažím se to dodržet. Ovšem ne vždycky se to povede.

HaDivadlo / Brno / můj pes / jídlo  

TÁŇA MALÍKOVÁ

Táňa Malíková už během studií na ostravské Janáčkově konzervatoři hostovala v divadlech Petra Bezruče nebo Jiřího Myrona. Po úspěšném absolvování brněnské JAMU v roce 2014 začala hrát v HaDivadle, nyní je na volné noze. Aktuálně hraje v divadelní adaptaci světového bestselleru Geniální přítelkyně v Městských divadlech pražských a v lednu začne s režisérem Ivanem Burajem zkoušet slavné americké drama Cesta dlouhého dne do noci v Divadle v Dlouhé. Zahrála si také ve Zkrocení zlé ženy na Letních shakespearovských slavnostech, v TV seriálech v Pozadí událostí, Případy mimořádné Marty, Stíny v mlze ad. Z YouTube je známá její fiktivní komediální postava Nicky Tučková. Za roli Stefy v inscenaci brněnského HaDivadla Požár v šťastném Rakousku byla Táňa nominována na Cenu Thálie 2023 v kategorii Činohra.

MAG#art2friends