ARTORZO 2024 – festival vnitřních světů

Zapomeňte na všechny své všední role, vezměte děti a nechte se druhý červnový víkend unášet na vlnách hudby, imaginací umělecké tvorby, atmosférou pozdně gotického hradu a jeho nádherným okolím. Program na několika scénách nabídne jak hudební vystoupení a vizuální projekce, tak divadlo pro děti i dospělé, art gallery, výstavy, workshopy, panel diskuse atd. 

Mezi hlavními headlinery na hlavním pódiu, se představí britský zvukový mág WORDCOLOUR (UK, London), patřící mezi současné talenty britské scény IDM. Svým prémierovým vystoupením v ČR nás vtáhne do svého imaginárního vnitřního hudebního světa, zahalí zvukem šustícího listí, kroků, gongových syntezátorů, originálním zvukem perkusí a podivně lámaných beatů.

Z domácí scény se představí JAKUB KÖNIG & HVĚZDY s eponymním albem (Animal Music), které se v roce 2023 objevilo na tuzemské scéně jako zjevení, trio talentované zpěvačky a kytaristky ANTONIE (slastná fúze dark elektra, punku, indie a trip-hopu) a indie soul dream pop skupina LUCIANA se zpěvačkou – herečkou Lucianou Tomášovou, ztvárňující  postavu Mel v kontroverzním seriálu Adikts.

Hudební program na druhé scéně s názvem JAN HUStage zahustí DJs a live electronic music acts: MONSIEUR AND MADAME BENOIT (FR), GINGKO LANUGO, JOSEF SEDLOŇ & violinistka HELEN ROCKHOUSLE, AIRTO a další.

Doprovodný program: Divadlo ADHD – hra Sedlák a Plivník (pro děti i dospělé)

Výstavy – art galerie – sculptures (plastiky) – fotografie budou prezentovat během festival: Jakub König, Bohumil Eliáš, Martin Kouba a další umělci.

Událost: https://www.facebook.com/events/1068871487719743
www.artorzo.cz 

MAG#art2friends