Beautiful Accidents

Tříměsíční výstava Beautiful Accidents, která je od soboty 4.11. k vidění ve slovenském centru moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum, naskytne pohled na velkou část autorovi 17leté tvorby.

Výstava zaujme místo ve dvou patrech velkorysého prostoru galerie na ploše 1500 m2 a představí 67 velkoformátových děl. V podobě takto prvně ucelené expozice mapuje expozice objektivem zvěčněnou zpověď osobně prožitých a zprostředkovaných příběhů fotografa a vypráví Strankovu kariéru od počátku se zaměřením na výtvarné vize v letech 2007–2023.

Vystavené soubory tak tvoří vizuální mapu k vnitřnímu fungování kreativní mysli a současně umožňuje divákovi nahlédnout pod pokličku fotografického procesu v podobě zákulisních videí. Představena budou díla ze světově oceňovaných fotografických souborů jako jsou I Found The Silence, Boyhood, Portraits, Normal Is Boring a v neposlední řadě bude mít v rámci výstavy svou premiéru i soubor Beautiful Accidents, za který na podzim 2022 Martin Stranka v New Yorku přebral cenu International Photography Awards™.

MAG#art2friends