Benedict Cumberbatch v režii Wese Andersona

Na Netflix dorazil krátkometrážní povídkový film Báječný příběh Henryho Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar)

Adaptace příběhu od Roalda Dahla z dílny režiséra a scenáristy Wese Andersona měla premiéru na festivalu v Benátkách. Kromě Benedicta Cumberbatcha uvidíme další známé herce: Ralph Fiennes, Ben Kingsley, Dev Patel, Rupert Friend a Richard Ayoade. Po Báječném příběhu Henryho Sugara následují další Dahlovy povídky Labuť (The Swan), Krysař (The Ratcatchet) a Jed (Poison).

Henry Sugar (Benedict Cumberbatch) je velmi bohatý muž se zálibou v hazardu. Jednoho dne si přečte deník lékaře (Dev Patel), který popisuje neuvěřitelný případ indického pacienta Imdada Khana (Ben Kingsley), který našel způsob, jak vidět bez použití očí. Henry se rozhodne naučit stejnou techniku, aby mohl podvádět při hazardních hrách. Bude ho pak hraní ale stále bavit?

Wes Anderson: „Četl jsem Dahla jako kluk a byl to jeden z prvních autorů, do kterého jsem se zamiloval.”

Knihu Roalda Dahla Wes Anderson zfilmoval už podruhé – v roce 2009 slavil celosvětový úspěch s animovanou verzí jeho Fantastického pana Lišáka. Při natáčení filmu se setkal s rodinou slavného spisovatele; rodina Dahlových se rozhodla se neudělit práva žádnému jinému umělci a čekat na správný nápad a jeho realizaci od Andersona.

MAG#art2friends