Bike Jesus: new wave a post-punk se sci-fi estetikou 9. února

Lathe of Heaven vznikli v roce 2021 v newyorském Brooklynu. Zakládají si na variabilitě, i když jejich primární zvuková paleta osciluje na pomezí nové vlny a post-punku, každý člen vnáší do výsledného soundu vlastní zkušenosti, podložené časem stráveným v alternativních hudebních projektech.

Sami sebe popisují jako new wave a post-punk se sci-fi estetikou. Debut Bound by Naked Skies, který letos vyšel u prestižního labelu Sacred Bones, je blendem britské nové vlny a finského post-punku s tématy inspirovanými řadou jejich sci-fi literárních lásek, včetně díla americké spisovatelky Ursuly K. Le Guin, jejíž román z roku 1971 ostatně dal kapele jméno. Bound by Naked Skies je jakousi intimní odyseou vývoje Lathe Of Heaven a romantizujícím receptem na futuristickou melancholii zároveň a jejich únorový koncert neudělá radost všem, kdo mají nehynoucí zásek na Joy Division, Killing Joke, The Chameleons, Vex nebo Syndrome 81.

Tentokrát se podařilo přizvat jindy nepolapitelnou sebranku Kurvy Češi, ve které se potkali členové Vole, Vlněna, Láska a Přátelství a Ghettoblaster. Jejich vydavatelským domovem je pardubický kult Stoned To Death, kde vyšly obě kurví desky, debut We Are Family i aktuální Šnečí Med. Čekejte frenetický speedy acid hardcore punk na pokraji čirého šílenství.

Aby toho nebylo málo, Lathe of Heaven a Kurvy Češi doplní úplně nová parta vlasatých skinheadů s vtipným názvem Skincare. Skincare je lopata, se kterou vykopeš válečnou sekeru a už ji nikdy nepohřbíš. Tenhle večer bude nepochybně stát za to. Oi!

MAG#art2friends