Bobří filmová invaze se vřítila do kin

 Černobílou šílenost Stovky bobrů do českých kin přináší kino Aero ve spolupráci se sesterskou distribuční společností Aerofilms. Snímek je v současném žebříčku nejlepších filmů roku na letterboxd.com na třetí příčce a sklidil nadšené ovace během české březnové předpremiéry na letošním Festivalu otrlého diváka v kině Aero.

Důvody zakoupení práv k filmu  popisuje dramaturg festivalu a programový ředitel kin Aero a Bio Oko, Jiří Flígl: „Totálně jsem si zamiloval už předchozí počin stejného tvůrčího týmu, Příšera z Michiganského jezera. Tu jsme uvedli před dvěma roky na Festivalu otrlého diváka a měli jsme zájem i o novinku. Stovky bobrů překypují nefalšovaným nezávislým elánem, spongebobovskou rozjařilostí, DIY kreativitou, poučeným nadhledem a spojují v sobě lásku k braku, avantgardě i klasikám. A navíc je to hraná animovaná groteska! Prostě totální shoda v cinefilní krevní skupině a divácká láska na první pohled.”

„Sovy možná nejsou tím, čím se zdají být, ale o bobrech to platí dvojnásob.” Extatickými ohlasy oprávněně zavalená indie senzace zahraničních žánrových festivalů je dílem hyperaktivních fantastů Rylanda Bricksona Colea Tewse a Mikea Cheslika. Videoherně vyprávěný survival pro nové milénium oživuje žánr němých grotesek. Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně vypracovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů.

MAG#art2friends