Boy Kills World

Je to film o rodině a pomstě, říká s nadsázkou o svém nejnovějším snímku režisér Moritz Mohr s tím, že něco takového chtěl vždycky natočit. Po sedmi letech a s producentským přispěním ostříleného Sama Raimiho a Roye Leeho, které nápad zaujal natolik, že se okamžitě přihlásili, aby pomohli s vývoj celovečerního scénáře, se mu sen plní.

Bill Skarsgård ale není v jeho režii žádným rozervaným hrdinou, i když má občas namále, stává se nelítostným nástrojem smrti, který během téměř dvouhodinové akční jízdy nedá vydechnou svým nepřátelům, ani divákům.

Může hluchoněmý chlapec vyrůst v elitního zabijáka? Může! Když ho pohání pomsta vyšinuté tyrance, která brutálně vyvraždí jeho rodinu a jemu nechá vyříznout jazyk a vypálit ušní bubínky. Jeho jediným přáním a posláním je vidět Hildu Van Der Koy umírat v bolestech. A udělá pro to cokoli. Aby přežil, naučí se odezírat ze rtů. Aby se pomstil, podrobí se drsnému výcviku tajemného šamana. Vedený hlasem své oblíbené videohry z dětství stává se nástrojem smrti, který už nic nezastaví. A v předvečer brutální vybíjené disidentů, která patří k Hildiným každoročním kratochvílím, rozpoutá krvavá jatka.

Boy Kills World je dechberoucí přehlídkou Skarsgårdova akčního mistrovství, kterým nemilosrdně likviduje vojáky, zabijáky se sekerami nebo maskota z reklamy na cereálie, a slibuje vzrušující podívanou plnou nekompromisních bitek i nečekaných zvratů. Kromě řemeslné zručnosti, se kterou stříkají hektolitry krve na všechny strany a končetiny létají vzduchem, téhle adrenalinové jízdě nechybí ani smysl pro humor.

„Byla to pro mě neuvěřitelná zkušenost s něčím úplně novým. Měl jsem dva měsíce na to, abych se naučil předstírat, že dobře bojuju. Dawe Szatarski je kouzelník a nejspíš se mu to povedlo,“ popisuje Bill Skarsgård spolupráci s koordinátorem akčních scén Szatarskim, který sám prošel školou mistra svého oboru Brada Allana, legendy bojových umění a dlouholetého člena týmu Jackieho Chana. Společně vytvořili jedinečnou bojovou choreografii, která z bezmála dvoumetrového herce dělá novou a nekonvenční akční hvězdu.

Spolu s Billem Skarsgårdem (To, To: Kapitola 2 nebo připravovaná Vrána) jako Boyem natáčeli v jihoafrickém Kapském Městě Yayan Ruhian (Star Wars: Síla se probouzí), Jessica Rothe (La La Land), Famke Janssen (Bond girl Xenie Onatoppové v bondovce Zlaté oko, série X-Men), Brett Gelman (Stranger Things, Potvora), Sharlto Copley (Bestie, District 9, Opičí muž), Michelle Dockery (Panství Downton), Isaiah Mustafa (To: Kapitola 2), Andrew Koji (Bullet Train), Nicholas a Cameron Crovetti (Sedmilhářky) nebo Quinn Copeland (Punky Brewster).

Boy Kills World

Premiéra: 25. dubna 2024

Režie: Moritz Mohr

Hrají: Bill Skarsgård, Jessica Rothe, Michelle Dockery, Famke Janssen, Sharlto Copley, Brett Gelman, Isaiah Mustafa, Andrew Koji a další

MAG#art2friends