Branko’s Bridge: Osamělost jako v nejhlubším vesmíru

Cestu ke květnovému vydání alba Hobby Horse Cowboy lemuje pražská kapela Branko’s Bridge pestrobarevnými singly. Po post-punkovém ladění videosinglu I Feel Fine a westernové melancholii písně A Cowboy That Loved To Dance se čtveřice s nově vydanou písní přesouvá do hlubokého vesmíru. „Lost Contact je pomalým pádem do propasti. Všechno, co můžete dělat, je připravit se na náraz,” uvádí k alegorické písni zpěvák Vojtěch Vácha. Její text může vyprávět příběh o troskotající kosmické lodi, stejně tak ale může tematizovat rozpadající se vztah.

Atmosferickou píseň doplňuje videoklip od animátora Jana Piskače. Kosmonauta a kosmonautku, kteří se vrací zpět na Zem, v něm namísto jásajících zástupů přivítá nukleární válka. Domovskou planetu sice ztrácí, zato ale nachází jeden druhého. Různorodé singly kromě mixu britského zvukového inženýra Jonathana Huckse vzájemně propojuje vřelé přijetí odbornou i laickou veřejností – A Cowboy That Loved To Dance se probojoval do celorepublikových i mezinárodních playlistů.

Cesta k debutovému albu kapely vyvrcholí křtem ve čtvrtek 16. května v Kasárnách Karlín, kde kapela vystoupí spolu s psychedelickou formací Fumar Mata a nakažlivým diskoduem Hello Marcel. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Kromě Prahy Branko’s Bridge vystoupí také v Liberci, na majálesu v Českých Budějovicích, Ostravě, Ústí nad Labem, v německém Chemnitzu a 19. července na festivalu KUKOKLI.

Branko’s Bridge nejsou na české hudební scéně žádnými nováčky. První slova v historii kapely zapsal její koncert v suterénu karlínské kavárny na sklonku roku 2017. Zkušenosti z festivalových koncertů v čele s Rock For People a vystoupením na festivalu Povaleč využili ve Wombat Sessions, Radio Wave Live Session nebo vyprodaném Meet Factory. V roce 2019 vydala kapela EP Should’ve Been Here, v rámci soutěže Czeching vystoupila na Metronome Festivalu, pravidelně se také umisťovala v celorepublikových playlistech.

MAG#art2friends