Branko’s Bridge vydávají debutové album

Osm písní lemují silné lidské příběhy i pocity vykořenění. Směřování alba nastínily tři vydané singly: postpunkově energická I FEEL FINE, vesmírná Lost Contact a western-surfová A Cowboy That Loved To Dance. Titulní píseň Oh Preacher nabízí tarantinovský pohled na vykoupení se z hříchu, svěží popovka Social Guy a surfová balada Call It a Night popisují morbidně intimní dilemata. Hutnější atmosféru a pohled do metaforického zrcadla poskytne kompozičně složitější, místy až tribální The River. Album uzavírá jemné akustické poděkování – Everything We Need je milostným dopisem všem maminkám. Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Navenek nedostupní, v nitru křehcí. Jsme jen kovbojové na houpacích koních? Album odráží odstíny naší zranitelnosti. Temné chvilky. Rejvové riffy. Zasněný reverb. Vesmírnou odyseu. Vděčnost mámám. Tohle není veselé album. Přináší ale i naději. Tohle je Hobby Horse Cowboy. Debutové album kapely Branko’s Bridge.

Když na sklonku roku 2021 od kapely odešel sólový kytarista, trojice ve složení Daniel Král, Jonáš Verner a Vojtěch Vácha dostala potřebný impulz a rozpracovala nový materiál. Nástroje si během DIY procesu kapela nahrávala sama či za pomoci přátel, jedinečný balanc v mixu nachází Jonathan Hucks z prestižního britského kolektivu Miloco spolu s masteringovým studiem Two Zero Nine Mastering.

K dokončení alba kapele pomohla také masivní podpora fanoušků skrze crowdfundingovou sbírku nebo grant Vyrobeno s OSA. V únoru 2024 složení kapely obohacuje talentovaný kytarista David Moudrý. V tuto chvíli se Branko’s Bridge vydávají na celorepublikové turné, které zahájili svérázným způsobem – úspěšným koncertem v německém Chemnitzu, 19. července je čeká vystoupení na festivalu KUKOKLI.

MAG#art2friends