Brutální vedro

Když civilizace končí, co budeš dělat ty?

Režijní debut Alberta Hospodářského, který získal Zvláštní uznání poroty na karlovarském festivalu, vstupuje 31. srpna do kin.

Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům – smíření se s realitou vykloubeného světa, se sebou samým a se svým otcem.

Ve filmu hrají Vincent Hospodářský, Zdeňka Petrová, Milan Mikulčík, Václav Kopelec, Ivana Uhlířová, Tereza Dočkalová, Marta Bačíková, Anežka Kalivodová, Marta Vítů a Petr Motloch.

Albert Hospodářský se v průběhu studia na FAMU začal věnovat nejen dokumentárním, ale i hraným žánrům. Jeden z nich, Nekyia: vnitřní portrét básníka Hradeckého byl zařazen do hlavní soutěže MFDF v Jihlavě. Nekyia je výsledkem svébytného pokusu o propojení metody hraného a poetického dokumentárního filmu.

Dalším krokem na cestě hledání vlastního originálního autorského jazyka je právě celovečerní film Brutální vedro, jehož scénář byl podpořen Filmovou Nadací. Albert je autorem několika dalších scénářů k hraným krátkometrážním i celovečerním filmům – scénář celovečerního filmu Hosté na zemi je podpořen Jihomoravským filmovým fondem.

MAG#art2friends