Cermak Eisenkraft_ se vrací do Paříže

Galerie Cermak Eisenkraft, historicky jako jediná z České republiky pozvaná na tuto prestižní událost, bude vystavovat v jednom z největších stánků veletrhu (E8) díla českých mistrů, jako jsou Toyen, Jindřich Štýrský, Jiří Remo Jelínek, Josef Čapek, Emil Filla, Mikuláš Medek, Josef Šíma, Karel Černý, Vladimír Škoda a František Kupka. Ze zahraničních autorů pak představí Pabla Picassa, Giorgia de Chirica a Óscara Domíngueze, jejichž díla vedou dialog s uvedenými českými autory.

Koncepce celého stánku vychází nejen z cíle představit klenoty českého výtvarného umění napříč 20. stoletím, ale prezentace na tomto mezinárodním fóru představuje především jedinečnou příležitost k propagaci českého umění na evropské scéně. Celková hodnota prezentovaných děl přesahuje 5 milionů EUR, tedy více než 127 milionů korun.

Galerie Cermak Eisenkraft_ patří k nejvýznamnějším českým galeriím zaměřeným na moderní a současné umění. Již více než 10 let se věnuje propagaci českých umělců na mezinárodní scéně a pořádá výstavy v mezinárodních galeriích a spolupracuje s muzei po celém světě. Galerie se také aktivně podílí na budování sbírek nejen českého umění v soukromých i institucionálních sbírkách, prostřednictvím svého nadačního fondu vyhledává a podporuje mladé umělce.

MAG#art2friends