Christian Löffler propojí elektronickou hudbu se světelnými efekty Křižíkovy fontány

Umění Christiana Löfflera je silně inspirováno přírodou a jeho životem. Žije a tvoří na vzdáleném poloostrově Darss na severovýchodě Německa, kde mu jeho ateliér ve srubu obklopeném divokou přírodou s výhledem na Baltské moře poskytuje samotu, klid a inspiraci.

Vliv tohoto prostředí lze cítit a doslova slyšet na albu “Mare“, které vychází z terénních nahrávek v bezprostřední blízkosti ateliéru. Naopak album “Gral (Prologue)“ vznikalo na cestách v době, kdy byl Christian neustále na turné. Album tak přirovnává ke svému cestovnímu deníku.

Po svém debutovém albu “A Forest“ z roku 2012 vydal Löffler jmenovaná alba “Mare“ a “Graal (Prologue)“. Následovalo album “Lys“ a v roce 2021 „Parallels“, ve kterém vdechl nový život klasickým skladbám. Přepracováním skladeb klasiků jako jsou Beethoven, Wagner a Bach, zve Christian širokou veřejnost k objevování bohatého dědictví klasické hudby.

Christian Löffler je oblíbený pro svou upřímnou a poctivou hudbu, soustředící se jen na to podstatné. Jeho kreativita se promítá nejen do hudební, ale také do výtvarné tvorby. Oba světy propojuje na obalech svých alb a ve svých videoklipech. Přijďte si pro jedinečný hudební zážitek, který na architektonicky zajímavém místě Křižíkovy fontány spojí hudební i vizuální umění.

MAG#art2friends