Cirk La Putyka vyráží do Montrealu

Soubor Cirk La Putyka vedle řady představení v českých městech a na domácích festivalech čekají důležitá zahraniční hostování.

Hned od 12. od 16. července jeho členové odehrají šestkrát na prestižním festivalu Complèment Cirque v kanadském Montrealu pohybově-novocirkusovou inscenaci Runners, která bodovala již loni na přehlídce Fringe ve skotském Edinburghu. Hlavní část scénografie v ní tvoří obrovský běžecký pás, který do zámoří putoval měsíc v kontejneru.

Představení Runners po uvedení v Montrealu, který je díky místním slavným souborům jako Cirque Éloize, Les 7 doigts de la main nebo Cirque du Soleil považován za hlavní město nového cirkusu, bude pokračovat hned 22. července do divadla PS21 v americkém Chathamu nedaleko New Yorku. Loňská novinka Boom vol. 2 s ukrajinskými studenty se od 10. do 15. srpna ukáže šestkrát návštěvníkům obřího maďarského festivalu Sziget v Budapešti. Úspěšné inscenace Runners i Boom vol. 2 pak uvidí domácí diváci na podzim v pražském prostoru Jatka78, předprodej probíhá v síti GoOut.

Všechna tři hostování jsou výsledkem našeho hraní loni na Fringe festivalu v Edinburghu, kdy nás viděla řada světových dramaturgů a promotérů. Být navíc vybrán do Montrealu je obrovským úspěchem, v severní Americe není prestižnějšího festivalu. Po dvanácti letech, kdy jsme s pořadateli v kontaktu, se nám to nakonec podařilo s inscenací Runners,“ zdůrazňuje principál souboru Cirk La Putyka Rostislav Novák ml.

Především představení v Montrealu a New Yorku představují produkční výzvu – například jak přes oceán dopravit obrovský běžící pás, který tvoří hlavní část scénografie Runners. Uvedení představení Boom vol. 2 s ukrajinskými studenty kyjevské akademie v Maďarsku pro nás představuje také výraz podpory stále těžce zkoušené Ukrajině,” dodává Novák.

MAG#art2friends