Cirkus prožitý všemi smysly

Cirk La Putyka vás 26. října v divadle Jatka78 vezme do minulosti a dotkne se bohaté cirkusové historie a cirkusového řemesla v té nejzákladnější formě. Kulturním zážitkem podpoříte Centrum Paraple.

Představení Senses finského režiséra Maksima Komara pohladí všechny vaše smysly. Obhajuje právo cirkusového umění nebýt intelektuální a racionální, ale naopak tělesné a emocionální, zaměřené na pocity, skrze které vnímáme svět.

Lidé po poranění míchy někdy čelí podobnému dilematu, a to jak na začátku, kdy se ocitnou v nové situaci, tak i později v životě, kdy přichází další výzvy. Často by se raději zaměřili na emocionální prožití situace, ale s ohledem na své vlastní bezpečí raději volí racionální pohled. Avšak čím více posunují hranice a blíží se k bodu, který sice přináší určité riziko, ale může je (i kohokoli jiného), posunout o velký kus dál, tím více jejich důvěra v sebe sama roste.

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple jim je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoli v průběhu života. V České republice je jediným zařízením svého druhu.

MAG#art2friends