Podle hodnocení kritiků na Rotten Tomatoes vznikl žebříček deseti nejhorších filmů, které kdy byly nominovány na Oscara za nejlepší film.
10. Největší představení na světě/The Greatest Show on Earth (1952) – 50 %
Cecil B. DeMille při natáčení tohoto cirkusového spektáklu zřejmě vsadil více na vizuální podívanou než na příběh. Ačkoliv se film stal Oscařovým vítězem, porazil nadčasovou klasiku "High Noon", což je dodnes považováno za kontroverzní rozhodnutí Akademie.
9. Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko/Extremely Loud & Incredibly Close (2011) – 44 %
Oscarové nominace se v roce 2009 rozšířily až na deset filmů, aby se mezi nominované dostaly i divácky oblíbené tituly. Místo toho se v roce 2011 mezi elitu dostal sentimentální snímek o chlapci s autismem, který ztratil otce při útocích z 11. září. Kritici film označili za prvoplánovou manipulaci s emocemi diváků.
8. Hello, Dolly! (1969) – 43 %
Gene Kelly režíroval tento muzikál s Barbrou Streisand, ale kritici ho považují za nudný, přebyrokratizovaný a zbytečně dlouhý.
7. The Hollywood Revue (1929) – 43 %
Spíše než film připomínal "The Hollywood Revue" reklamní materiál studia MGM, kde vystupovali tehdejší hvězdy. Soudobé publikum to ale neoslovilo a dnes už snímek působí archaicky.
6. Tisíc dnů s Annou/Anne of the Thousand Days (1969) – 43 %
Historický velkofilm o Aně Boleynové je sice vizuálně působivý, ale kritici ho považují za nudný a přehnaně dramatický.
5. The Broadway Melody (1929) – 42 %
První zvukový film, který vyhrál Oscara za nejlepší film, ale z dnešního pohledu působí naivně a zastarale.
4. Roucho/The Robe (1953) – 38 %
První film natáčený v CinemaScope byl sice technicky zajímavý, ale jinak je to prý "příliš teatrální a melodramatický" snímek.
3. Pošlapané květy/Blossoms in the Dust (1941) – 33 %
Příběh o ženě, která pomáhala osiřelým dětem, je podle kritiků až příliš sladký a dojímající.
2. Doctor Dolittle (1967) – 29 %
Drahý muzikál s Rexem Harrisonem v hlavní roli se sice pyšní Oscarovou nominací, ale podle kritiků je to jeden z nejhorších filmů, které se kdy dostaly do oscarového boje.
1. Anthony Adverse (1936) – 18 %
Historický film o mladíkovi, který zažívá jedno neštěstě za druhým, byl už při své premiéře považován za přehnaně dlouhý a roztahaný.