
Princezna se zlatou hvězdou (1959): Myší kožíšek princezny Lady byl ve skutečnosti vyroben z králičí srsti, protože skutečné myší kožíšky by byly příliš malé a obtížné na zpracování. Zlatá hvězda na čele princezny byla vytvořena ze zlatého papíru a byla připevněna pomocí speciálního lepidla. Šikovné švadleny ve Fundusu Barrandov Studia v roce 2023 ušily repliku bílých hedvábných šatů princezny Lady, jejich výroba zabrala 115 hodin.

Pyšná princezna (1952): Pohádku všichni známe jako černobílou, mnoho lidí je tak vždy překvapeno, že šaty princezny Krasomily byly ve skutečnosti žluté. Rekvizity v záběrech zahrady a hradu byly z velké části vytvořeny z papíru a malovaných kulis, protože rozpočet filmu byl omezený.

S čerty nejsou žerty (1984): Maketa vlka hrála také v seriálu Arabela. Kostýmy jsou inspirovány rokokem. Vojenské uniformy jsou jedny z nejoblíbenějších vojenských uniforem ve barrandovském Fundusu.

Tři oříšky pro Popelku (1973): Červánkové šaty se šily minimálně ve dvou provedeních. Jedny šaty ve velikosti pro Libušku Šafránkovou, ve druhých hrála tehdy těhotná Dana Hlaváčová. Pro hlavní postavy byla na Barrandově vyrobena krejčovská torza, na kterých se kostýmy připravovaly bez přítomnosti samotných herců.

Císařův pekař a pekařův císař (1951): Kostýmy pro tento film byly inspirovány skutečnou renesancí, mnoho z nich se pak objevilo v pohádce Byl jednou jeden král.
Kostýmy z legendárních pohádek jsou umístěny ve výstavních prostorách a ve Fundusu Barrandov Studia, který patří k nejrozsáhlejším půjčovnám v Evropě. Pro mnohé možná překvapivě není otevřený pouze profesionálům, ale také veřejnosti. Výše zmíněné pohádkové kostýmy k zapůjčení samozřejmě nejsou, ale na výběr je bezpočet dalších kostýmů pro nejrůznější příležitosti. Vše je přehledně rozčleněno podle druhů a historických slohů v mimořádně obsáhlé časové linii – doslova od pravěku po současnost.