Colours bez bariér

Festival Colours of Ostrava, který začíná 19. července v ostravských Dolních Vítkovicích, nabídne v rámci svého tradičního projektu Colours bez bariér tlumočení hlavních hvězd do znakové řeči.

Jedna z nejvýznamnějších světových tlumočnic Amber Galloway Gallego, která se specializuje právě na převod hudebních textů do znakového jazyka, bude tlumočit na hlavním festivalovém pódiu části koncertů kapel a hudebníků OneRepublic, Ellie Goulding, Jacob Collier, Niall Horan, Macklemore, Interpol a Burna Boy. Česká skupina Hands Dance bude tlumočit koncerty kapel Zrní, Vypsaná Fixa, Monkey Business, zpěvačky Ewy Farné a zpěváka Bena Cristovaa. Pro neslyšící bude tlumočena také řada debat a přednášek v rámci mezinárodního fóra Meltingpot.

Projekt Colours bez bariér letos pojedenácté zajišťuje nadstandardní servis pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním tak, aby si mohli naplno užívat nejen hudbu, ale také další program. Novinkou letošního roku je posílení služeb ve festivalovém kempu u areálu, kde bude připraveno 50 stanů pro návštěvníky s průkazy ZTP a ZTP/P a dalších 30 míst bude vyčleněno pro postavení vlastních stanů. Festival loni poprvé nabídnul služby pro lidi s autismem a letos je dále rozšiřuje o hlídání dětí s autismem.  Samozřejmostí jsou i další oblíbené benefity, například praktická příručka v Braillově písmu pro návštěvníky se zrakovým postižením, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scénči tlumočení vybraných koncertů a přednášek diskusního fóra Meltingpot do znakového jazyka. Díky nadstandardnímu servisu, který činí festival Colours of Ostrava i po této stránce unikátním, jej loni navštívilo 853 návštěvníků s průkazem ZTP či ZTP/P. Partnerem projeku Colours bez bariér je společnost CTP.

Nevidomí a slabozrací mohou využít praktickou příručku v Braillově písmu, hmatový plán areálu s vyznačením všech scén či speciální lehký přenosný 3D model auly Gong.  

Lidé s autismem mají možnost bezplatně si předem objednat asistenta, který je speciálně proškolený jako doprovod osob s autismem. Tito návštěvníci mohou také absolvovat Snoezelen terapii v ČEZ Family parku, při níž klient odpočívá a zároveň na něj působí podněty pozitivně ovlivňující jeho senzoriku. V areálu bude i relaxační zóna, označená ve speciální mapě pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky. Letošní novinkou je možnost objednat si předem hlídání dětí od tří let s autismem. Tato služba bude zpoplatněna.

Bližší informace o projektu a službách pro návštěvníky se ZTP a ZTP/P zájemci získají na https://www.colours.cz/prakticke/colours-bez-barier nebo e-mailu bezbarier@colours.cz či kontaktním telefonu +420 731 932 768. Telefonní kontakt pro rezervaci bezbariérové přepravy BB TAXI je +420 732 253 505 a bude aktivní od 14. července 2023.

MAG#art2friends