Deklarace závislostí

Divadelní společnost Masopust zahájí sezónu scénickým čtením Deklarace závislostí vzniklým z výzkumného projektu Anny Klimešové, Terezy Marečkové a Kateřiny Součkové. Ten mapuje osobní i společenský rozměr naší závislosti alias neoddělitelné vzájemnosti. Čtení bude uvedeno pouze třikrát a součástí každého z uvedení bude i workshop spojený s diskuzí všech účastníků a závěrečná relaxačně-imaginativní část.

Na jakých příbězích ty osobně závisíš? Jak závisí divadlo na realitě a naopak? Jak vypadá divadelní peklo?

V kruhu anonymních divadelníků hledá výzkum odpovědi na to, jak souvisíme s divadlem a k čemu ho potřebujeme. Proč jsme se tu vlastně (zase) sešli? Všichni toužíme po nezávislosti! Buddha, svatý Ignác i Matka Tereza. Lze žít vnitřní nezávislost a zároveň angažovanost? Je možné určitou závislost vůbec přijmout?

„Závislost se podle mě projevuje tím, že děláš něco navzdory tomu, že ti to ubližuje. A možná spíš, že to dokonce děláš navzdory tomu, že víš, že ti to ubližuje…“

Na jevišti Eliadovy knihovny se setkají výzkumnice, herec a hudebník, který nemá kde cvičit. K tématu se vyjádří i klimatolog, teoložka, socioložka a další průzkumníci. Deklarace závislostí nabízí prostor pro zakoušení nečekaných vzájemností, klidu i neklidu.

Klimešová, Marečková, Součková
Deklarace závislostí
Koncept a režie: Anna Klimešová, Tereza Marečková, Kateřina Součková
Scénografie: Dragan Stojčevski
Hudba: Robert Ferenc
Uvedení: 30. 9. od 19:00, 6. 10. od 19:30 a 6. 11. od 19:00; Eliadova knihovna (Divadlo Na zábradlí)

Vstupenky brzy v prodeji na www.goout.net nebo na pokladně Divadla Na zábradlí. Více informací naleznete na www.maso-pust.cz.

MAG#art2friends