Design vládne Česku

Designblok, pražský mezinárodní festival designu a módy, představuje třetí lokaci na Pražském hradě a zahraniční hosty jubilejního 25. ročníku

Největší svátek designu střední a východní Evropy proběhne od 4. do 8. října v Praze a i letos návštěvníky zavede na mimořádná místa, kde naservíruje to nejlepší ze současného evropského designu. Vedle Veletržního paláce Národní galerie Praha a Uměleckoprůmyslového musea v Praze se stane třetím výstavním místem Pražský hrad – Královská zahrada a Míčovna Pražského hradu.

Hlavní zahraniční hvězdou letošního ročníku bude neortodoxní nizozemská designérka Ineke Hans. Představí se ve speciální expozici prezentující značku Circuform a s ní první nizozemskou zálohovanou židli. Zároveň usedne jako prezidentka mezinárodní poroty Cen Designbloku, která každoročně vybírá nejlepší projekty celého ročníku.

Prostory Pražského hradu nabídnou hned dva mimořádné projekty. Míčovnu Pražského hradu naplní výstava Made by Fire, která letos při své dubnové premiéře na největším světovém design weeku v Miláně sklidila značnou pozornost české a zahraniční odborné veřejnosti i médií.  V Česku se projekt Moravské galerie v Brně a Designbloku poprvé představí právě v takto významných kulisách.

V prostorách Královské zahrady na prostranství před Míčovnou pak vyroste Designblok Cosmos – největší putovní výstava za pětadvacetiletou historii festivalu a zároveň výkladní skříň toho nejlepšího ze současného českého designu. Hlavní výstava jubilejního ročníkdesignblok logo 2023 zajic BLACK.pngu vznikla za podpory Nadace PPF. Záštitu nad konáním festivalu, a to vůbec poprvé v jeho pětadvacetileté historii, převzal kromě pražského primátora Bohuslava Svobody a ministra kultury Martina Baxy také prezident Petr Pavel. Obě expozice v lokalitě Pražského hradu zůstanou otevřené i týden po oficiálním ukončení Designbloku 2023 a budou přístupné od 3. 10. do 15. 10. 2023.

Více na designblok.cz

MAG#art2friends