Digitální umění v nové galerii

Galerie digitálního umění Pixelbase zahájí své působení vernisáží výstavy Czech Odyssey

V suterénu původně Kafkova domu, v prostoru POINT na dnešním náměstí Franze Kafky v centru Prahy vznikla nová galerie digitálního umění Pixelbase. Veřejná vernisáž zahajovací výstavy Czech Odyssey se koná ve čtvrtek 21. září od 19 hodin.

Návštěvníkům se představí díla výrazných postav českého digitálního umění posledních let, jako jsou Ondřej Zunka, Filip Hodas či Jan Sládečko. Vernisážový večer obohatí hudební interaktivní instalace od umělce Ati Sphere, o hudební program se postará známý DJ Fatty M. Výstava Czech Odyssey bude k vidění v průběhu září a října.

Vystavující umělci se těší světovému renomé i díky NFT technologii, která jim umožnila představit svou tvorbu globálnímu publiku a oslovit sběratele umění z různých koutů světa. Na výstavě Czech Odyssey prezentují svá nová a významná díla. Zároveň jde o podnětné setkání s odlišnými narativy a přístupy k audiovizuální digitální tvorbě. Filip Hodas v působivých vyobrazeních opuštěných imaginativních krajin hledá podstatu lidské existence, éterické říše Ondřeje Zunky zpochybňují hranice mezi organickým a digitálním světem. Osobitý styl oblíbeného tvůrce uměleckých plakátů PosterLada se rozhýbe v symfonii tvarů a geometrických motivů. Jan Sládečko mimo jiné představí meditativní animaci nazvanou Intergalactic Breathing Mushroom – imaginární svět nadechující se houby návštěvníky navede k hlubokému nádechu a uvolnění stresu v těle. Jakub Špaček pak představí novinku, dílo The Remesh – Solid I, které vzniklo ve spolupráci s Jamesem Lee a je oslavou materiálu kamene, jeho fenomenálních vzorů, struktur a barev.

Vizuální podívanou doplní interaktivní dílo režiséra a digitálního umělce Ati Sphere, který není v digitálním umění žádným nováčkem. Poslední dekádu se specializuje na videomapping a vytváření interaktivních generativních instalací, v nichž pomocí projekcí formuje obrazy reagující na pohyb. Vzniká tak vizuální i kinetický zážitek.

Na Pixelbase participuje Point Gallery spolu s Galerií Ambit. Vizí zakladatelů projektu Pixelbase, Matěje Zimáka a Patrika Gudeva, je stát se nejen globální digitální galerií, ale také inovativním technologickým centrem a kreativním hubem. Ambicí Pixelbase je přinášet díky globální spolupráci s uměleckými institucemi a galeriemi do Čech umění z celého světa. Pixelbase navazuje plánovanou spolupráci se světovými galeriemi jako je SuperChief gallery v New Yorku nebo jednou z největších platforem s digitálním uměním SuperRare.

MAG#art2friends