Do kin vstupuje Princezna na hrášku s Jasmínou Houf v hlavní roli

Nové zpracování klasické pohádky Hanse Christiana Andersena v režii Martiny Adamcové má v českých kinech premiéru 30. května. Krásnou princeznu si zahrála Jasmína Houf, další role ztvárnili Dagmar Havlová, Martina Adamcová, Pavel Kříž, Ladislav Korbel, David Šír, Lucie Vondráčková a další. Hlavní role pro Jasmínu přišla hned po skončení studií oboru Muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka.  

„Byla to pro mě velká zkušenost nejen pracovně, ale především lidsky, vlastně vkročení do hereckého pracovního života. Přišly pak další role, které charakterově byly velmi rozdílné, což mě nabíjí! A hlavně jsem potkala skvělé umělce a kolegy,“ zavzpomínala začátkem letošního roku Jasmína Houf.

Naše princezna Jasmína Houf je nejkrásnější a nejlepší herečka pro tuto roli. V roli její babičky se objevuje nejkrásnější herečka své generace, a vůbec nejlepší herečka v Čechách, Dagmar Havlová. Ony dvě spolu sehrají úvodní scénu, která je tak dojemná a uvěřitelná, že ani na okamžik neuvažujeme, jestli má některá víc zkušeností před kamerou, nebo míň,“ podotkla režisérka Martina Adamcová, která ztvárnila i postavu Hraběnky.

Princezna na hrášku

ČR-Kanada, 2024

Premiéra: 30. května 2024

Režie: Martina Adamcová

Předloha: Hans Christian Andersen

Hrají: Jasmína Houf, Dagmar Havlová, Martina Adamcová, Pavel Kříž, Ladislav Korbel, David Šír, Lucie Vondráčková, Zuzana Velichová, Simonetta Hladká, Lenka Šourková, Jiří Kadet, Milan Enčev

Režisér Adam Sedlák Jasmínu Houf obsadil do seriálu Adikts a v současné době natáčí pohádku Zlatovláska. Mimo film a televizi účinkuje v reklamních spotech, s různými českými fotografy spolupracuje na realizaci zajímavých nápadů v oblasti fotomodelingu. A jak Jasmína nabírá sílu do práce, do tvůrčího procesu? Jaké má pomocníky na nalezení klidu, síly a životní energie? „Rozhodně knihy. Dávají mi sílu a klid v mém pracovním i osobním životě. Životní balanc mi také vytváří, když se vydám sama za kulturou, ať už do divadla nebo do kina. Láska.“

MAG#art2friends