Don Juan milující geometrii

Jedinečné spojení herců známých z Divadla v Celetné a mladých absolventů herectví v projektu zabývajícím se nejznámějším ze svůdníků Donem Juanem ve skvělé komedii Maxe Frische

Komedie jednoho z nejslavnějších švýcarských dramatiků Maxe Frische nahlíží na postavu legendárního svůdníka Dona Juana jinak, z překvapivého úhlu. Stejně jako krále dělají poddaní, svůdce by měly určovat davy svedených. Jenže tento Don Juan o ženy nejeví zájem! Má raději geometrii, ve které je míň vášně, ale víc přesnosti. Přesto ho pověst svůdníka provází na každém kroku. Don Juan přece musí být svůdník, to se o něm ví! Aby se s tím nějak vypořádal a měl klid, začne o historky o sobě sám šířit.

Nabízí se otázka: Do jaké míry vytváříme obraz sebe sama a do jaké míry jej ustanovuje společnost? Vezměte si, kolik lidí (min. v naší generaci) se na všech sociálních sítích snaží působit tak, jak chtějí, aby je druzí vnímali. Jsou to ještě vůbec oni? Anebo jsou to naopak už víc oni než ve skutečnosti? Přeneseně se toto téma dotýká každého člověka, který žije ve společnosti a je vždy zároveň soukromou i veřejnou osobou.

V komedii Don Juan aneb Láska ke geometrii se navíc poprvé na jevišti potkají zkušení herci známí z Divadla v Celetné s čerstvými absolventy konzervatoře.

Režie se ujme Barbora Mašková, dramaturgie Radek Brož, z hereckého obsazení můžeme zmínit Matyáše Greifa, Lucii Ducháčkovou, Jana Zadražila, Jitku Nerudovou, Františka Kreuzmanna, Johanu Kyselkovou, Karolínu Nygrýnovou, Evu Petrovou, Kristiana Černíka a další.

👉 👉 Podpořit vznik neobvyklé inscenace o pravém Donu Juanovi můžete právě teď:
https://www.hithit.com/cs/project/12179/dej-vzniknout-neobvykle-inscenaci-o-pravem-donu-juanovi

Divadelní soubor KAMPAK

Po společných šesti letech na Pražské konzervatoři se jedenáct studentů rozhodlo pokračovat ve tvůrčí divadelní práci i mimo stěny Divadla Na Rejdišti, kde dříve jako jedna třída nazkoušeli několik inscenací s profesionálními režiséry. Jejich spolupráce začala existenčně laděným autorským představením NIC (režie Tomáš Turek) na motivy novely Intet od severské autorky Jane Teller. Po inscenaci chrličské výpovědi Sportštyk od Elfriede Jelinek (režie David Czesany) se vrátili k autorské práci a uvedli vlastní hru SEN s. r. o. (režie Pavel Šimák) inspirovanou texty Shakespearova Snu noci svatojánské v Divadle v Celetné. S tímto divadlem soubor KAMPAK plánuje spolupracovat nadále. Začínající herci lehce po dvacítce se tak propojí se zkušenými kolegy, které známe ze souboru Kašpar.

Herci KAMPAK: Josef Bánovec, Matyáš Greif, Johana Koubová, Johana Kyselková j. h., Dominika Medlínová, Karolína Nygrýnová, Michal Pazderka, Eva Petrová, Jakub Rezek j. h., Vendelín Urban, Kristian Černík, Filip František Červenka, Timotej Červenka

MAG#art2friends