Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka V plnej nahote

Výstava „V plnej nahote“ představuje umělecký svět Andyho Franka, známého také jako Andrej Sárközi, a zve diváky k provokativnímu a osobnímu pohledu na jeho dílo. Tato událost, trvající od 24. května do 26. června 2024, je pokračováním jeho dosavadní umělecké cesty a přináší rozšířený pohled na jeho kompletní tvorbu.

Jeho cesta k umění začala v mládí a prošla mnoha etapami, vždy se však držela jednoho jádra: lásky k životu a jeho projevům. Fascinace ženou jako symbolem krásy, síly a smyslnosti prostupuje každým dílem. Andyho dílo nám ukazuje, že krása spočívá v jednoduchosti a nenucené hloubce uměleckého vyjádření. Inspirují ho akty lidských těl, ženská symetrie, jemnost, krása, vůně a neverbální gesta či životní situace. Ve své tvorbě tíhne především k figurativní kresbě, v níž získává pocit svobody a úniku z reality.

Název výstavy „V plnej nahote“ vyvolává asociace s odvahou a průhledností, pro Andyho však tento název znamená mnohem víc. Tato výstava není jen o fyzické nahotě, která je jedním z hlavních témat jeho tvorby, ale také o emocionální a umělecké nahotě, kterou se jako umělec snaží divákům prezentovat.

Andy tak odhaluje svou tvorbu v celé její rozmanitosti – od počátků, přes kresby inspirované filmem a společenskými událostmi, akty až po tuš a portréty žen, které považuje za symbol krásy a smyslnosti. Na výstavě se objevují i jeho ručně psané citáty na bavlněných plátnech, které dodávají výstavě na autenticitě a hloubce. Díla také vyjadřují umělcův postoj ke společenským událostem, které se dotýkají nejen jeho, ale i světa kolem něj.

„V plnej nahote“ je výstava, která vás zve na cestu umělcovou uměleckou a emocionální nahotou. Je to odvážná prezentace umění, která vás nechá přemýšlet a vnímat krásu a složitost lidské existence.

MAG#art2friends