Dva francouzské filmy výrazných režijních hlasů

V katalogu online filmotéky Edisonline naleznete nové dva francouzské filmy výrazných režijních hlasů: tím prvním je Pacifiction, atmosférické vyprávění rozkročené mezi dramatem a thrillerem, zasazené do Francouzské Polynésie. V mlžném, tropickém oparu tu sledujeme Benoîta Magimela v roli vysoce postaveného diplomata, k němuž pronikají zvěsti o návratu jaderného testování na ostrově. Snímek odvážného autorského filmaře Alberta Serry se stal filmem roku 2022 podle věhlasného časopisu Cahiers du Cinema!

Druhým tipem z Edisonline je Hrdina nikoho, mnohovrstevnatá dramedie Alaina Guiraudieho – režiséra, který v roce 2016 zaujal publikum v Cannes svým rozdivočelým podobenstvím Stát pevně. Ve snímku Hrdina nikoho navazuje na svou absurdní poetiku, tentokrát ovšem ve fraškovitém, společensky kritickém příběhu o nenápadném Médericovi, muži zamilovaném do prostitutky, který se po teroristickém útoku rozhodne u sebe ubytovat arabského mladíka. A to i přes paranoiu svých sousedů, která se brzy vymkne z ruky.

Získejte přístup ke stovkám špičkových festivalových a evropských snímků. Každý pátek se objeví nové filmy, které jinde nenajdete. Právě teď Edisonline nabízí roční předplatné za 1150 Kč namísto původních 1860 Kč.

Edisonline nabízí zhruba 500 festivalových evropských filmů, kultovní filmy, klasiky a výjimečné tituly, které proměnily filmový svět. Nenechejte si ujít tuto jedinečnou příležitost získat filmy, které ve vás zanechají stopu.

MAG#art2friends