Dvojnásobný triumf pro píseň v podání Davida Stypky a Šimona Biliny

„Davide, milujeme Tě, jsi stále s Náma. Děkuju, že jsem se mohl stát vlnou v moři. Díky Lukáši Chromku, Marto Gerlíková za důvěru. Bez ní není nic,“ reaguje bezprostředně Šimon Bilina. Slovy těžko vyjádřit ten pocit, ale v původní verzi písně David zpíval v refrénu text: ´Nebudu stahovat kalhoty, z každé malé trampoty,´ který odkazoval přímo na děj pohádky Největší dar, pro kterou píseň vznikla. Já to přepsal na: ´Stále je třeba svítit těm, co jsou na cestě domů.´ Tak nejpřesněji cítím to, čím je David tady pro Nás. Máme tě v srdci,“ dodává Šimon.

Skladbu Nebreč dokončili přátelé Davida Stypky v čele s producentem Lukášem Chromkem dva roky po Davidově smrti. Hudebník ji původně složil pro pohádku Největší dar, měla pracovní název Cesta, ale David Stypka už ji nestihl za svého života celou nahrát. Režisérkou videoklipu je Marta Santovjáková Gerlíková.

Šimon Bilina oceněnou píseň Nebreč zazpívá naživo v originální sestavě na Oslavě života, která se koná ve čtvrtek 11. dubna od 15.30 a od 18.30 hodin v Divadle X10 v centru Prahy. Zazní také další již existující i právě vznikající písně a bude se křtít klip k Šimonově písni To svý. K ochutnání budou funkční pokrmy. Prostor dostane imerzivní divadlo, umocňující nevšední atmosféru celé akce. V plánu jsou také projekce a mnohá překvapení.

Online prodej vstupenek na Oslavu života

MAG#art2friends