Emma Stone o Chudáčcích

Režisér Yorgos Lanthimos a představitelka hlavní role a producentka Emma Stone zvou diváky ke sledování pozoruhodného příběhu Belly Baxterové (Emma Stone), kterou na pokraji smrti znovu oživil geniální a odvážný vědec, doktor Godwin Baxter (Willem Dafoe). Bella pod Baxterovým dohledem lační po nových zkušenostech. V touze po poznávání světa, o kterém toho mnoho neví, se rozhodne utéct s Duncanem Wedderburnem (Mark Ruffalo), elegantním a zhýralým právníkem, aby se společně vydali na dobrodružství, které je zavede na několik různých kontinentů. Bella, oproštěná od veškerých předsudků, se rozhodne bojovat za rovnoprávnost a osvobození.

Emma Stone se o filmu Chudáčci poprvé dozvěděla po diskusi s Lanthimosem, když spolu natáčeli film Favoritka. „To, co mi Yorgos popisoval, bylo velice jedinečné a pro mě jako pro ženu okamžitě inspirující: představte si svět, kde vaše mysl není poznamenána tím, kde jste vyrůstali a co jste se během dospívání naučili.“

Stone od režiséra obdržela první verzi scénáře a Lanthimosova a McNamarova práce se jí opět velice zalíbila. „Vždycky jsem obdivovala, jak krásně dokáží proplétat humor a bolestné příběhy, protože právě takový život zkrátka je,“ vysvětluje. „Yorgos rozumí ženám, miluje je a je skvělým vypravěčem příběhů, a to jsem samozřejmě věděla už na základě naší spolupráce. A celá řada vedoucích jednotlivých oddělení jsou v případě jeho filmů ženy, i jeho hlavní pomocná režisérka je žena.

Nesmírně důležitou součástí Bellina příběhu je její sexualita. Její postavě nikdo nikdy neřekl, že je něco špatného na tom, pokud si užívá sexu nebo se zcela svobodně věnuje tomu, co dělat chce a kdy to dělat chce. Je natolik plná života, že ji lidská existence zkrátka fascinuje. Obavy související se zkoumáním ženské sexuality byly jedním z mnoha důvodů, proč Stone Bellu chtěla ztvárnit. Vše vysvětluje následovně: „V Evropě a v Americe panuje ohledně sexu odlišná mentalita, což Yorgose neustále fascinuje. Jelikož ho znám už téměř sedm let, je to zvláštní i pro mě jako pro Američanku. V Americe můžeme v médiích sledovat spoustu násilí a bolesti, které jsou masově páchány na lidech, ale nahota a sexualita jsou pro nás šokující. Yorgos to má naprosto naopak.

MAG#art2friends