Epické historické drama Papežův zákon právě vstupuje do kin

Epické historické drama natočené v reálných kulisách na motivy knihy Davida Kertzera The Kidnapping of Edgardo Mortara sleduje reálný případ z temné kapitoly italské historie. Únos malého židovského chlapce na katolickou převýchovu otřásl celým tehdejším světem a např. v americkém deníku New York Times o něm vyšlo přes dvacet článků.

Napínavé zobrazení děsivého útlaku církve se těší nadšeným recenzím. Kritici z deníku Guardian „při sledování filmu doslova lapali po dechu,“ magazín Variety zas vyzdvihuje Bellocchiovo režijní vedení plné „dramatické síly, horečnatého zaujetí a pompéznosti.“ Historický snímek vstupuje do kin pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms již dnes, 18. dubna.

Snímek odehrávající se na bouřlivém pozadí sjednocení Itálie měl světovou premiéru na Filmovém festivalu v Cannes, kde se setkal s bouřlivými ohlasy a desetiminutovými ovacemi ve stoje. V České republice jej měli diváci jako první možnost zhlédnout v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech loni v červenci. Nyní se budou moci o nekalých církevních praktikách diváci v kinech po celé republice.

Itálie, Francie, Německo, 2023 | 125 minut | premiéra: 18. dubna

žánr drama, historický

režie Marco Bellocchio ■ scénář Marco Bellocchio, Susanna Nicchiarelli ■ kamera Francesco Di Giacomo ■ střih Francesca Calvelli, Stefano Mariotti

hrají Paolo Pierobon, Barbara Ronchi, Fabrizio Gifuni, Filippo Timi, Fausto Russo Alesi, Corrado Invernizzi, Leonardo Maltese

MAG#art2friends