Festivalový Fremont v kinech

Křehká komedie Fremont uchvátila diváky na KVIFF a nyní vstupuje do českých kin

Americký snímek Babaka Jalaliho Fremont nadchl diváky na festivalu Sundance i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, odkud si odvezl Cenu za režii. V něžné komedii o dívce pracující v továrně na koláčky štěstí se v hlavní roli objevila debutující Anaita Wali Zada a po jejím boku si zahrál Jeremy Allen White, vycházející hvězda, kterou mohou diváci znát jako kuchaře Carmyho z oceňovaného seriálu Medvěd. Křehký film s okouzlujícím humorem vstupuje do kin již 14. září pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms.

Jalaliho osobitý příběh o hledání štěstí a vlastního místa ve světě sbírá nadšené ohlasy po celém světě. LA Times mluví o filmu jako o „okouzlující komedii prozkoumávající svobodu ztracení a radost z nalezení sebe sama“. Magazín Playlist zas o referuje o „úžasně hřejivém a komicky netradičním zpracování“.

Fremont se v předpremiéře představil českým divákům na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a následně ve festivalových ozvěnách. Snímek se těší mimořádně pozitivnímu přijetí a momentálně se pyšní vysokým hodnocení 77 % na Česko-slovenské filmové databázi.

Fremont
USA, 2023 | 88 minut | premiéra: 14. září
žánr komedie, drama
režie Babak Jalali ■ scénář Babak Jalali, Carolina Cavalli ■ kamera Laura Valladao ■ střih Babak Jalali
hrají Anaita Wali Zada, Jeremy Allen White, Gregg Turkington, Hilda Schmelling

Osamělá cizinka Dunia pracuje v továrně na koláčky štěstí v San Franciscu. Celé noci probdí, ráno se pozdraví se sousedy a vyráží do práce. Může ale chtít od života více, když měla na rozdíl od své rodiny šanci odejít z rodného Afghánistánu? Svéhlavá dívka se rozhodne jít svému štěstí naproti a schová troufalý vzkaz do jednoho z koláčků. Fremont je okouzlující komedie o hledání sebe sama a o naději, která přichází, když ji nejméně čekáme. Film, který svým svěžím humorem a soundtrackem připomíná kultovní díla Jima Jarmusche, si z MFF Karlovy Vary 2023 odvezl cenu za nejlepší režii pro Babaka Jalaliho.

MAG#art2friends