Film Nekonečná hranice na festivalu v Karlových Varech

Oceňované drama z íránsko-afghánského pomezí nastolující otázky fyzické i duševní svobody uvidí diváci ve Varech v sekci Horizonty

Máme se zavázat politické ideologii, náboženskému přesvědčení anebo milovanému člověku? A jak nakládáme se závazky druhých, dokonce i těch nejbližších, když jsou založeny na zcela odlišném hodnotovém systému? V křehkém koprodukčním dramatu režisér Abbas Amini obratně poukazuje na komplikované otázky lidských vztahů.

Odpovědi na ně nyní mohou hledat i tuzemští diváci. Koprodukční německo-česko-íránský snímek Nekonečná hranice podpořený Státním fondem kinematografie, bude mít českou premiéru na MFF v Karlových Varech, kam byl dramaturgy vybrán do sekce Horizonty, tedy do výběru nejzajímavějších titulů aktuální sezony současné světové produkce.

Intimní příběh íránského učitele ve vyhnanství, který pomáhá afghánské uprchlické rodině byl oceněn jednou z hlavních cen Big Screen Award na MFF v Rotterdamu. Festivalová porota IFFR doufá, že “diváci získají větší pochopení pro komplexnost rozhodování a voleb v obtížných situacích.”

Jsme hrdí na to, že mohl film vzniknout právě v ČR. Spolupráce filmařů ze Středního východu a Evropy otevírá téměř neprozkoumané příležitosti a staví mosty pro další kooperaci jiným českým či evropským produkcím a filmařům.”

Gabriela Daniels, Europe Media Nest

MAG#art2friends