Freestyle součástí festivalu TANEC PRAHA

Spitfire Company uvede po výzkumu na africkém kontinentě premiéru Vivat Messi. Jediný český mistr světa ve freestyle fotbalu Daniel Pražák se 19. června na jevišti paláce Hybernia potká se známým hudebním producentem, skladatelem a multiinstrumentalistou Prokopem Korbem aka badfocusem a talentovaným tanečníkem Taro Troupem. Společně budou vyprávět příběh o fotbale, o Messim, o freestylu, který motivuje děti po celém světě, o tom, jak je důležité mít svého hrdinu a jít za svým snem.

Mnoho malých kluků po celém světě touží být Lionel Messi. Je to jejich král, jejich nedostižný idol. Všichni kluci v Africe jsou Lionelem Messim, jestliže nejsou Ronaldem. Z čeho všeho se dá vyrobit míč? A co všechno se s míčem dá udělat? Kolik zeměkoulí dokážeš zatočit na jedný noze? 

Více informací a online prodej vstupenek na festival TANEC PRAHA 2024 na https://tanecpraha.cz

Miřenka Čechová: performerka, choreografka, režisérka, autorka knih Miss AmeriKa a Baletky, vůdčí osobnost nejen Spitfire Company, ale i souboru Tantehorse. Její autorská tvorba sklízí úspěchy na českých i  mezinárodních scénách, např. The Best of Contemporary Dance deníku Washington Post, Herald Angel Award. 

Petr Boháč: je režisér a vystudovaný odborník na českou literaturu. Jeho režie se objevily ve více než 20 zemích. Několik jeho režií obdrželo ocenění jako např. The Fringe First Award, Aerowaves Priority Companies 2014, Ceny Divadelních novin apod. V současné chvíli je i ředitelem Paláce Akropolis. 

Daniel Pražák: se více než desátým rokem věnuje freestyle fotbalu. Za tuto dobu stihl obdržet přes dvacet trofejí. Jako jedinému Čechovi se podařilo zvítězit na mistrovství světa ve freestyle fotbalu, konkrétně v disciplíně “sick three”, jež se fokusuje na tři nejtěžší triky udělané za sebou.

badfocus alias Prokop Korb je hudební producent, skladatel a multiinstrumentalista. Má za sebou řadu koncertních vystoupení jako například na United Islands, Mladí ladí jazz, Spectaculare, londýnském festivalu Electronica, Tallinn Music Week nebo na kanadském M for Montreal. V roce 2023 se navíc dostal mezi finalisty projektu HEMI Music Awards.

MAG#art2friends