Fremont se objeví na podzim v kinech

Distribuční společnost Aerofilms představuje horkou novinku z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Do kin uvede křehký film Fremont, který při své premiérové projekci nadchl diváky ve Velkém sále Hotelu Thermal. 

Americký snímek Babaka Jalaliho bojující o Křišťálový glóbus v Hlavní soutěži vypráví příběh mladé ženy Dunii pracující v manufaktuře na koláčky štěstí, jež se rozhodne jít i tomu svému štěstí naproti. Premiérově se představil na filmovém festivalu Sundance a okouzlil diváky nejen v Americe, ale i v Karlových Varech. 

„Naprosto spontáně jsme v souladu s diváckými reakcemi ihned po projekci oslovili producenty filmu a domluvili jsme se na zakoupení práv. Jsme nadšeni, že můžeme film Babaka Jalaliho přivítat ve stáji Aerofilms a představit jej českým divákům po karlovarském festival. Při sobotním závěrečném ceremoniálu mu samozřejmě budeme držet palce,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

Hlavní role okouzlující Dunii se suverénně zhostila debutující herečka Anaita Wali Zada, po jejím boku se ve filmu objeví mj. i Jeremy Allen White známý český divákům z populárního kuchařského seriálu Medvěd. Fremont se v českých kinech objeví již v rámci ozvěn karlovarského festival Šary Vary a následně pak na podzim.  

MAG#art2friends