Hudební divadelní horor s diváky a divačkami v hlavní roli už zítra

Modrovous bratří Grimmů vypráví děsivý příběh o manželce, která v zapovězené komnatě svého muže s nezvykle zbarveným knírem nalezla sedm mrtvých těl jeho předchozích žen. Kdo byly a jaké byly jejich příběhy? A jsou všechny skutečně mrtvé?

Divačky (a diváci) představení se postupně stávají sedmi Modrovousovými manželkami, zažijí na jevišti lásku, úzkost, vášeň, dojetí, smutek. Pořádající agentura nemůže garantovat, že se všichni dožijí konce představení, ale slibuje, že pokud dojde ke smrti, bude krásná.

Představení renomovaného divadelního souboru Depresivní děti Modrovous Revival má podtitul Very fragile, very dark, very sausage performance, čímž poukazuje na fakt, že hudební skupinu provázející diváky pohádkou o Modrovousovi tvoří 4 herci mužského pohlaví. Sami popsali styl jejich divadelní kapely jako “dark emotion rock”.

Víc než samotný Modrovous mě v tomto příběhu zajímaly jeho ženy. Proč jsou mrtvé? Byly všechny oběti jeho sadismu? Nebo některé zemřely přirozenou smrtí a on se s nimi nedokázal rozloučit? Různé možnosti budou představovat jednotiví čenové bandu”, vysvětlil Čermák svůj záměr.

Lístky zde: https://goout.net/cs/modrovous-revival/szmqoww/

Kdo se ovšem zhostí role manželek? “Tady půjde trochu o experiment,” vysvětluje Čermák, “napadlo mě, že herci některé divačky (či diváky) pozvou, aby se postupně staly sedmi Modrovousovými manželkami a dopřáli jim na jevišti silný zážitek lásky, úzkosti, vášně, dojetí nebo smutku,” doplnil Čermák.

Představení tedy do značné míry stojí na přímém zapojení diváků do dění na jevišti. To potvrzuje i režisér: “Ano, Lákalo mě nahlížet do minulosti vztahů a ještě více mě lákalo dát divákům, spíše tedy divačkám příležitost, aby do nich vstupovali.

Podle něj si však diváci a divačky mají svou roli v příběhu hlavně užít a spíše než se jí bát, se na ni mají těšit. Všechny scény jsou údajně konstruovány tak, aby přinášely neopakovatelný zážitek jak přihlížejícím divákům, tak těm, kteří se osmělí vstoupit na jeviště. Tvůrci prý nemohou všem slíbit smrt na jevišti, ale všem slíbit silný zážitek ano. Nicméně většina diváků zůstane v roli pozorovatelů.

Hrají: divačky a diváci, Petr Jeřábek, Adam Mašura, Jiří Ratajík, Tomáš Žilinský, Scéna a kostýmy: Pavlína Chroňáková, Martina Zwyrtek

Režie: Jakub Čermák

Projekt je podpořen Ministerstvem kultury ČR, Státním fondem kultury, Hlavním městem Praha a MČ Praha 3, a také programem Evropské Unie, Národním plánem obnovy.

MAG#art2friends