Interaktivní výstava Elišky Podzimkové

Eliška Podzimková je celosvětově uznávaná animátorka, ilustrátorka, fotografka a všestranná umělkyně, jejíž tvorba baví děti i dospělé. Jedinečnou příležitost užít si všemi smysly Eliščin svět plný fantazie nabízí výstava SOPKA LES PRALES. Přístupná je do 2. září v Galerii 105 na Masarykově náměstí v Třeboni.

SOPKA LES PRALES je taková trochu spontánní výstava, která kombinuje projekty z cest. Je tam zlomek Malého prince z Islandu, filipínský ostrov Negros a jeho super zvířectvo a pak taky malá ukázka z chystaného projektu z Tanzanie. Výstava je samozřejmě interaktivní a všechny obrázky se dají jednoduše rozpohybovat skrz rozšířenou realitu – appku Artitive,“ zve Eliška Podzimková.

Návštěvníci výstavy SOPKA LES PRALES uvidí výběr z interaktivní putovní expozice Malý princ, kterou navštívilo již více jak 120 000 lidí. Úspěšný projekt navázal na vydání knihy Malý princ, kterou Eliška Podzimková výtvarně zpracovala na Islandu, kde nejen fotila, ale i sbírala potřebný přírodní materiál. Ten následně použila do svých koláží. Na výstavě v třeboňské Galerii 105 ožívá nejen Malý princ, ale i filipínská džungle! Panenská exotická příroda Elišce učarovala při její cestě po ostrově Negros. „Velká část filipínských rostlin a živočichů se vyskytuje jen zde a řada z nich dokonce třeba jen na jednom z ostrovů. Je úžasné, jak rozmanitý je svět kolem nás, když se člověk pozorně dívá,” dodává Eliška Podzimková.   

Eliška Podzimková nejen díky svému profilu na Instagramu @AnimateNY (nyní @eliskap) získala uznání doma i ve světě. Má na kontě např. spot pro Jamieho Olivera, obsazení titulní stránky newyorského deníku Metro, dokreslené fotky pro americký Vogue či články v celosvětových médiích. V Čechách spolupracovala s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus, ilustrovala knížku Marie Doležalové a spoluvytvořila knižní vydání průvodce Honest Guide s Jankem Rubešem. Pro pražský magistrát připravila projekt PrahART, kde vnáší umění do dopravních prostředků, režírovala spot pro cenu Gratias Tibi pro Člověka v tísni a věnuje se i reklamní tvorbě. V současné době pracuje na animované aplikaci a seriálu Plešouni pro onkologicky nemocné děti či na autorském projektu Tanzánie, v rámci kterého vzniká nová interaktivní výstava, kniha a mnoho dalšího.

MAG#art2friends