Jak mít sex

Neonem prozářený debut režisérky a scénáristky Molly Manning Walker zaznamenal obrovský úspěch na letošním festivalu v Cannes a od té doby získal několik ocenění na festivalech i mimo ně. A to ať už jde o cenu Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes nebo cenu za nejlepší režii pro Manning Walker a ceny pro nejlepší herečku Miu McKenna-Bruce na desátém ročníku filmové přehlídky Be2Can.

Snímek vypráví o tom, co měly být nejlepší prázdniny všech dob. Vystřízlivění ale přišlo až příliš rychle. Film Jak mít sex, ve kterém se spolu se třemi teenagerkami divák vydává do víru divokých parties na řeckých ostrovech, je podmanivou a devastující cestou do temných zákoutí dospívání, i pohled na složitost ženského přátelství a sexualitu dospívajících. Hlavním tématem snímku je však tabuizované téma znásilnění a hranic souhlasu. Do kin snímek vstoupí 30. 11. 2023.

Zásadním tématem filmu je konsent nebo také souhlas se sexuální aktivitou. Proto se v rámci doprovodného programu spojila filmová distribuční společnost Film Europe s neziskovou organizací Konsent, která se zabývá prevencí sexuálního násilí, a s kondomy Primeros. Představí tak doprovodný program s účelem propagace sexuální výchovy a povědomí o dané problematice. Při premiéře se můžete těšit na:

  • Diskuse se zakladatelkou a ředitelkou Konsentu Johannou Nejedlovou po speciální projekci filmu Jak mít sex v pondělí 4. prosince v 19:00 v kině Edison Filmhub.
  • Edukativní krátké úvodní video od Konsentu doprovázející každou projekci filmu.
  • Vzdělávací a osvětové pracovní listy pro studenty a pedagogy, které budou k dispozici ke stažení online na webových stránkách Film Europe
  • Krabičky kondomů Primeros zdarma pro diváky filmu (v omezeném množství)

MAG#art2friends