Jakub König rozsvítí Hvězdy

Osmipísňová nahrávka Hvězdy vznikla v průběhu letošního roku v produkci Petra Ostrouchova a Aid Kida a v září vyšla na labelu Animal Music. A zatímco na desce doprovázeli Königa ostřílení studioví borci jako Roman Vícha, Jakub Vejnar, nebo Vojtěch Procházka, na živé hraní pozval písničkář bývalé spoluhráče z předchozích kapel, primárně z orchestru Zvíře jménem Podzim. 

Ve Zvířeti se potkali baskytaristka Tereza Obermajerová i kytarista Ondřej Mataj, bubeník Tomáš Obermajer hrál s Königem už v českolipské Obří broskvi. A Štěpán Růžička je členem koncertní sestavy kapely Kittchen. O projekce se stará VJka Linda Arbanová, která pohyblivými obrazy dotvářela jak koncerty Zvířete, tak Kittchena.

Videoklip k písni Hvězdy byl natáčen na sklonku léta v malebném vesnickém klubu Nostalgická Myš v kokořínské vesničce Šemanovice. Většinu bohatého komparsu tvořili přátelé a rodina kapely a štábu. Hrdiny videa jsou ovšem děti: v hlavních rolích videem prosviští trojice Kristýna Lukasová, Nio Áhinsá Sutrisno a Oliver Vyskočil. Herečka Národního divadla Jindřiška Dudziaková si zahrála roli nevěsty.

V Kabinetu Múz bude hlavním hostem a před hlavním setem zahraje hudebnice, skrytá pod uměleckým jménem NIVVA. A v Praze sestavu doplní zpěvačka Marie Puttnerová, která s kytaristou Petrem Uvirou zahraje i krátký set před hlavním koncertem. Pražský koncert 29. 11.  v Paláci Akropolis doplní i výstava artworku alba Hvězdy ve foyer klubu.

MAG#art2friends