Jakub König vás zve v novém klipu Dál mezi Hvězdy

Letní zasněnou atmosféru venkovské svatby prvního videoklipu Hvězdy tentokrát vystřídala zasněžená melancholie postapokalyptické krajiny. A místo rozjařených oslavujících sledujeme osamělé putování dvou dětských hrdinů světem, kde Vánoce už možná ani neexistují. V hlavních rolích vystupují děti tvůrců, kamarádi Maruška Königová a Tedík Chramosta, kteří se mihli už v předchozím videoklipu. Zda jde o pokračování stejného příběhu, nebo shodu náhod, už nechávají autoři na divácích. Tvůrcům se však opět povedlo rozšířit význam textu písně do nových rovin a vytvořit svébytný krátký film.

“Oproti natáčení Hvězd, které bylo spíš jako takový letní večírek, jsme teď dostali docela zabrat. Všechny tři natáčecí dny byla pořádná zima, ten druhý navíc začalo sněžit a tak byl každý krok a každý přesun na další lokaci, stejně jako každé čekání na připravení záběru, opravdu náročné. Ovšem vypadá to opravdu nádherně. Jsem moc vděčný nejen štábu, ale hlavně našim dvěma šestiletým hrdinům, kteří i přes všechna úskalí a nepohodlí tohle náročné natáčení zvládli na jedničku,” říká Jakub König.

Jan Chramosta přibližuje svůj režijní přístup: “S Jakubem jsme se od začátku spolupráce shodli, že ke klipům budeme přistupovat stejně jako k filmům. Nejdůležitější pro kameru tedy není zpěvák s kapelou, ale samotný příběh a atmosféra. Chceme předat divákům silný audiovizuální zážitek z celého alba, který bude rozšiřovat význam skladeb, a už teď máme připravené další dva scénáře.“

Skladba Dál pochází z alba Hvězdy, které vyšlo na konci září 2023 u vydavatelství Animal Music a které v průběhu roku s Jakubem Königem natočili producenti Petr Ostrouchov a Aid Kid. Jakuba ve skladbě doprovází zpěvem umělkyně, vystupující pod jménem Nivva. Na natáčení alba se dále podíleli bubeník Roman Vícha, basisté Jakub Vejnar a Tomáš Liška, zpěvačka Marie Puttnerová nebo perkusionista Tomáš Reindl.

MAG#art2friends