Jan Bican a 1981 představují novou kolekci

Umělec Jan Bican se opět spojil s kultovním beloved second handem 1981 a vytvořili upcyklovanou kolekci košil, tašek a workie jackets. Právě ty jsou doplněné o Janovy malby s vyobrazením Panny Marie. Cílem dropu je uvědomění si své vlastní jedinečnosti a kuráže být chodícím uměleckým dílem. Součástí chodící galerie se může stát každý, apeluje autor jedinečného módního počinu.

„Každý z nás může být chodícím uměleckým dílem, chodícím oltářem a svatyní bytí. O tom spojení maleb Panny Marie na upcyklovaných kouscích je. Kousek z galerie, který si zaslouží víc, než jen viset nad sofa,” říká Jan Bican. Jeho nová kolekce je k dostání v limitované kolekci třiceti kusů na e-shopu 1981.cz

„S Honzou jsme v minulosti už dvakrát spolupracovali, vždy úspěšně. Teď přišel s  dalším nápadem, který se nám zalíbil, a tak jsme se rozhodli pro třetí kolo. Tentokrát neděláme saka, ale bílé oversize košile a modré pracovní bundy. Nejvíc se těšíme na montérkové bundy. Ty k nám chodí především z Francie a v kolekci se objeví super netradiční střihy,” říká Barbora Vilišová z 1981 second handu.

Kolaborace s umělci, zpěváky a dalšími osobnostmi jsou neotřelým ozvláštněním pro majitele i zákazníky secondhandu, ale i fanoušky jednotlivých osobností. „Posíláme do světa zprávu, že merch může být udržitelný. Že kolaborace jdou dělat jinak. Zároveň jsme rádi, že máme v nabídce i něco víc extra a zákazník si může k nadčasovým kouskům koupit i designerský,” dodává Barbora Vilišová.

Sídlí v kamenné prodejně v pražských Nuslích a ve studiu v pražském Karlíně, značkové a kvalitní oděvy z druhé roky nabízí zákazníkům také přes e-shop. V roce 2014 vznikl jako reakce na množství oblečení, které se denně vyprodukuje, aby pak skončilo na skládce. Dnes je oblíbeným místem nejen milovníků vintage módy a jeho majitelé pravidelně spolupracují s nejrůznějšími umělci, osobnostmi (kolekce pro zpěvačku AIKO či hudebníka Jordana Haje), značkami (Red Bull) či kulturnímu událostmi (pop up na festivalu v Karlových Varech)

MAG#art2friends