Kampa Střed Světa

Návštěvníci se letos mohou těšit na kapely Dunaj, Už jsme doma a další! Nebude chybět ani divadelní šapito pro nejmenší návštěvníky, kde vystoupí například Jakub Folvarčný s Cirkusem Prdítko či Divadlo pro malý s představením Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Ve 12:00 od Klubu Újezd vyjde komentovaná vycházka „Prameny ducha ostrova Kampy“, která se vydá směrem k Litografické dílně Říční, přes kostel Svatého Jana a divadlo Na Prádle, Kavárnu Mlýnskou, Rybárnu SI, KC Kampa, Museum Kampa…a po četných zastávkách pak skončí přímo pod Karlovým mostem, kde se ve 14:00 stane Kampa STŘEDEM SVĚTA! Slavnostním otevřením brány do parku tak opět odstartuje odpoledne plné hudby, přátelských setkání a jarního sousedského veselí! Atmosféra slavností v probouzejícím se parku Kampa každoročně láká rodiny s dětmi, mladé lidi i seniory. Přijďte si poslechnout první jarní muziku a poveselit se se svými sousedy!

Doprovodný program pro děti na akci zajišťuje galerie současného umění DOX, KC Kampa, Kamparta a Skautský institut v Rybárně. Stanoviště obou organizací najdete v blízkosti divadelního šapita, veřejnosti budou otevřené rovněž dílny přímo ve skautské Rybárně.

Těšit se můžete na dětský workshop k aktuální výstavě Krištofa Kintery, hrnčířský kruh či frézkování do plechu.

16. KONFERENCE KAMPA STŘED SVĚTA, tradičně předchází Happeningu v parku. Tato se uskuteční 8. 4. od 17:30 v Malostranské besedě (Trick Bar, 2. patro), letos s názvem Hledání pramenů ducha – Malá Strana, Kampa, Petřín, Hradčany… Program doplněný občerstvením a hudbou je složen z příspěvků historiků, spisovatelů, významných umělců, lékařů i buditelů z řad místních obyvatel debatujících o osudu ohrožených míst kolem “Středu Světa”. VSTUP VOLNÝ!

MAG#art2friends