Katarzia vydá na podzim nové akustické album „Šťastné dieta“

Zpěvačka, skladatelka a textařka Katarzia nahrála nové akustické album Šťastné dieťa, které vyjde 6. října 2023 u Animal Music.

Katarzia na něm autentickým způsobem sobě vlastním zprostředkovává aktuální prožitky ženy skrze obrazy mezilidských vztahů v současné společnosti a zároveň se dokáže s nadhledem zasmát sama sobě. Tentokrát jde také více do hloubky rodinných vazeb i do témat jako nechtěné těhotenství nebo ženská přátelství:

Na albume hovorím aj o ženských priateľstvách, ktoré sú pre mňa špeciálna kategória sociálnej väzby. Žena ako objekt konštantne hodnotená všetkými, s ktorými prichádza denne do styku. Často najprísnejšie kriticky hodnotená práve druhými ženskými členkami rodiny, alebo inými ženami navzájom. Ešte stále sme spoločnosť prerastená patriarchátom a často sme práve my ženy na seba navzájom príliš tvrdé.”  

Na novém albu, které je ryze akustické, Katarzia poprvé spolupracuje s producentem Petrem Ostrouchovem. K nahrávání společně přizvali mladou slovenskou pianistku Kristínu Smetanovou, bubeníka Romana Víchu a basistu Tomáše Lišku, mezi hosty jsou také hornista Radek Baborák nebo švédský trumpetista Oskar Stenmark. Katarzia složila většinu písní alba na starém pianinu po mame, rodinném dědictví, které se jí po letech podařilo převézt od prarodičů z Košic do Prahy. Šťastné dieťa je jejím šestým studiovým albem a bude dostupné na CD, LP a digitálně.

Vydání alba bude předcházet singl, který vyjde spolu s videoklipem 15. září. Autorem originálního výtvarného pojetí vizuálu alba je Jiří Mocek ze studia Permanent Office ve spolupráci s fotografickým duem Shotby.Us.

  • Křest alba proběhne na dvou koncertech v pražském klubu Jazz Dock 10. a 11. října 2023.
  • Producent: Petr Ostrouchov
  • Hudba a texty: Katarzia
  • Nahrávka: Milan Cimfe (Studiu Sono Doupě Records)
  • Mix: Milan Cimfe, Adam Karlík & Petr Ostrouchov
  • Mastering: Adam Karlík & Pavel Karlík

Od vydání předchozího alba n5 (Slnko Records, 2021) se Katarzia věnovala také skladatelské práci na několika filmových a divadelních projektech. Složila hudbu k televizním seriálu pro Českou televizi Pozadí událostí v režii Jana Hřebejka, celovečernímu dokumentu Jarmily Štukové Moje nová tvář, jehož premiéra je plánována na podzim 2023. Napsala také hudbu pro představení Divadla Letí v režii Mariana Amslera a nedávno dokončila hudbu pro Národní divadlo v Bratislavě k představení Koncert na přání v režii Kamily Polívkové, kde také účinkuje v každém představení naživo. Na jaře 2023 spolupracovala na úspěšném projektu HORÁČEK GEN XYZ s Cirkem La Putyka. V září bude mít kinopremiéru celovečerní film režiséra Roberta Hloze Bod obnovy, k němuž složila titulní píseň ve spolupráci s Vladimírem 518.

MAG#art2friends