Kdo vystoupí na Andělech

Pořadatelé již tradičně vybírali vystupující z řad letošních nominovaných. Své zástupce tak v andělském line-upu zatím mají kategorie Album, Skladba, Skupina, Sólová interpretka, Objev i Společný projekt. „Dává nám smysl představit v rámci předávání tvorbu zejména těch, kterých se daný ročník týká nejvíce. A těmi jsou samotní nominovaní, o kterých rozhodla Česká hudební akademie,“ vysvětluje producentka Cen Anděl Lucka Hájková a dodává: „Máme radost, že díky velkému a modernímu prostoru O2 universa můžeme opět dbát také na vizuální pojetí jednotlivých vystoupení, která podporují atraktivitu a výjimečnost večera.“

O vizuální řešení Andělů a stage design se i letos stará Matyáš Vorda. „Při tvorbě vizuální identity jsme se inspirovali především prostorem, ve kterém se tentokrát Ceny Anděl budou konat. O2 universum a jeho ikonická kulatá světla tvarem připomínající létající talíře jsme analogicky spojili s tematikou vesmíru,“ prozradil o podobě ceremoniálu. „V rámci slavnostního večera chystáme jednu velkou stage pro živá hudební vystoupení, pro moderace a samotná předávání Andělů bude sloužit menší podium zasazené přímo mezi diváky,“ doplňuje Vorda.

Již popáté v historii Cen Anděl bude v rámci slavnostního večera udělena také multižánrová cena popularity nazvaná Coca-Cola Cena fanoušků. V té může do 24. března na webu Cen Anděl hlasovat veřejnost a ze všech nominovaných podpořit svého favorita. Vítěz získá od titulárního partnera ročníku, společnosti Coca-Cola, finanční podporu ve výši 100.000 korun a roční zásobu nápojů do zkušebny.

Hlavními mediálními partnery jsou i v tomto roce Česká televize a Evropa 2. Právě Evropa 2 v rámci spolupráce a patronace nad kategorií Objev věnuje jejímu vítězi mediální kampaň v hodnotě půl milionu korun. Dalšími partnery ročníku jsou Intergram, OSA a Hlavní město Praha.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Pořadatelem je od roku 2017 společnost LUFF PRODUCTION. Třiatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2023 odvysílá 30. 3. 2024 v přímém přenosu ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.


MAG#art2friends