Kennedy Administration v Jazz Docku

V rámci festivalu Jazz On5 roztančí Jazz Dock funky-soulový projekt Kennedy Administration, v němž vedle zpěvačky Kennedy hraje významnou roli varhaník Ondřej Pivec. 9. listopadu od 20:00. Jejich další zastávkou v ČR je pak brněnský Sono Music Club 10. listopadu.

Kennedy Administration, jedinečná skupina mladých a talentovaných hudebníků z New Yorku, je známa svou živou a neodolatelnou směsí soulu, funku a jazzu. V návaznosti na svůj debut z roku 2017 se Kennedy Administration na albu Second Term posouvají o další kvalitativní stupeň výš. Tuto brooklynskou groovovou kapelu definuje zejména dynamický vokál charismatické soulové divy Kennedy a talent klávesisty, skladatele a producenta, původem z České Republiky, Ondřeje Pivce.

Na svém druhém albu společně přináší neodolatelnou směs soulu, funku, jazzu i rocku. Kennedy původně pochází z Michiganu a začínala zpívat v kostele gospelovou hudbu. Slyšela a vstřebávala všechny vlivy od Anity Baker, přes Ellu Fitzgerald, Sade, Michaela Jacksona, Davea Matthewse, až po Prince. Rozjela svoji profesionální kariéru a od doby, kdy se přestěhovala na východ, spolupracovala mimo jiné s Dee Dee Bridgewater, Christianem McBridem, Ghost Notes, Rayem Angrym, Jamem Genusem, Markem Whitfieldem, Christinou Aguilerou, Terri Lyne Carrington a mnoha dalšími. Její vizitkou je hlas, který v sobě spojuje všechny tyto velké vlivy a má vlastní osobitý charakter.

Na své cestě potkala dalšího newyorského přistěhovalce Ondreje Pivce, který je u nás dobře znám a v současné době působí především jako koncertní a nahrávací spoluhráč zpěváka a držitele Grammy Gregoryho Portera. Společně založili Kennedy Administration a za dobu své existence již koncertovali na mnoha pódiích a festivalech po celém světě.

Kennedy – voc; Ondřej Pivec – keys; Ricky Pistone – g; Roberto Robinson – dr; Eugene Rogers – b.

MAG#art2friends