Kino Utajeno přináší komplexní kulturní zážitek

Co se skrývá za zavřenými dveřmi běžně nepřístupných pražských lokalit? To můžete odhalit v rámci site-specific filmových projekcí Kina Utajeno. Cyklus unikátních zážitkových večerů propojí filmová promítání s imerzivním divadlem a komentovanou prohlídkou prostor. Kino Utajeno tak nabízí zcela jedinečnou diváckou zkušenost, kterou nezažijete v pohodlí domova ani v běžném kině.

Odhalte tajemství

Nenechte si ujít sérii jedinečných událostí v pečlivě vybraných a běžně nepřístupných lokalitách města Praha. Specifická atmosféra prostoru, živé divadelní imerzivní představení a kvalitní artový film je recept na nezapomenutelný večer.

Prvního odhalení Kina Utajeno se diváci dočkají 31.10.2023 v Laichterově domě. Ten v roce 1908 navrhl architekt Jan Kotěra a dlouhé roky fungoval jako knižní nakladatelství.

Cyklus unikátních zážitkových večerů vzniká jako kooperace studentstva FAMU, DAMU, AVU a FF UK v Praze. Vznik projektu podpořila Asociace producentů v audiovizi a Ministerstvo kultury. Komentované prohlídky prostor budou organizovány ve spolupráci se spolkem Prázdné domy z.s. První akce probíhá ve spolupráci Laichterovým domem.

Nejlepší magisterský projekt

Kino Utajeno získalo ocenění „Nejlepší producentský magisterský projekt” na FAMU
a proděkanka Marta Švecová
o něm říká: „V současné době, kdy není vůbec lehké zaujmout přehlcené diváky klasickým promítáním, a více než třetina diváků po pandemii opustila kina, přichází studentka Barbora Podškubková s imerzivním projektem, který v sobě kombinuje několik druhů umění a nabízí účastníkům jedinečný a komplexní zážitek.”

Jaký film bude promítán a který běžně nepřístupný dům ožije jako další? To zůstává utajeno! Cestu za odhalením Kina Utajeno můžete sledovat na jeho sociálních sítích.

MAG#art2friends